У Словенії відбулась міжнародна конференція ILGA-Europe, на якій виступила виконавча директорка ГО Точка опори ЮА

Про це у соцмережах сповіщує ГО.

У Словенії відбулась міжнародна конференція ILGA-Europe, яка щороку об’єднує ЛГБТКІ+ активістів/ок з різних країн. Цього року учасники/ці конференції говорили про виклики сьогодення, коли життя та права ЛГБТКІ+ людей в Європі та Центральній Азії стають все більш важливими.

Наша виконавча директорка Таня Касья взяла участь у дискусії разом із правозахисниками/цями з Італії, Польщі та Туреччини. Таня говорила про те, як ми продовжуємо працювати під час повномасштабної війни; як працюємо над адвокацією цивільних парнерств; як шукаємо союзників/ць і чому нам важлива робота з ними.

Публікуємо кілька важливих думок, озвучених Танею:

🔹 Про баланс

«Ми зіткнулися з цим викликом після вторгнення росії в Україну. У перші місяці ми робили все, щоб допомогти людям вижити. Не тільки ЛГБТКІ+, а й усім українцям та українкам, які зверталися до нас за допомогою. Але в якийсь момент потрібно повертатися до свого стратегічного бачення. Ми знали, на чому хочемо зосередитися: робота з союзниками/цями, інклюзія, адвокація цивільних партнерств.

В якийсь момент ти розумієш, що пожежа згасла. І ти можеш продовжувати носити відра з піском або будувати пожежну сигналізацію. Звичайно, чудово робити і те, і те. Та іноді доводиться обирати. Ми за довгострокові рішення. Але якщо пожежа спалахне знову, робитимемо все одночасно. Кожен активіст і кожна активістка в Україні живе в такому режимі. Ніколи не знаєш, яким буде твоє завтра і куди впаде російська ракета.

Але ми знаємо, за що боремося, і продовжуємо це робити. Тому що у нас немає вибору»

🙌 Про союзників/ць

«Робота з союзниками/цями — це стратегія “Точки опори ЮА”. Саме так я потрапила в організацію. Як союзниця я прийшла з медіа, бо висвітлювала тему прав людини. І наша мета — залучати союзників/ць з різних сфер: бізнесу, політики, медіа, науки.

Спочатку було важко. І досі буває важко. Але за 10 років цієї стратегії ми отримали величезну підтримку, яка, зокрема, дозволила нам розробити законопроєкт про цивільні партнерства з народною депутаткою Inna Sovsun, яка погодилась його зареєструвати. Це історичний момент для України, і без наших союзників/ць це було б неможливо»

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар