У Києві невідомі напали на дизайнера Костянтина Омелю: потерпілий вважає це злочином на ґрунті гомофобії

2 липня в Києві, біля клубу “К41”, невідомі скоїли напад на українського дизайнера Костянтина Омелю та побили його.

Про це сам дизайнер повідомив у своєму інстаграмі.

З потерпілим звʼязалася громадська організація “Гей-альянс Україна”, у коментарі якій Омеля підтвердив, що нападники вчинили це на ґрунті гомофобії.

Чоловік звернувся до поліції зі скаргою та надав усю інформацію, щоб притягнути винних до відповідальності. Напад встигли задокоментувати як свідки, так і сам потерпілий.

Гей-альянс Україна також звернувся до МВС із вимогою провести ретельне розслідування.

На початку червня Костянтин Омеля зробив камінг-аут і випустив колекцію речей на підтримку ЛГБТ-людей в Україні.

“Мене звати Костянтин Омеля, і я гей. Можливо, це і є мій перший публічний камінг-аут. Я хочу заявити про те, що все своє життя я відчуваю себе вигнанцем із суспільства за ознакою причетності до ЛГБТК+-спільноти.

Я не маю достатніх прав, щоби жити тим життям, яким хочу. Необхідні зміни в законодавстві й більше інформації про те, хто такі ЛГБТК+, бо незнання викликає агресію в суспільстві”, – написав Омеля.

Раніше ZMINA писала, що в Луцьку діють шахраї, які знайомляться в застосунках з ЛГБТ-людьми, виманюють їх на побачення, а потім погрожують побиттям, шантажують і вимагають гроші. З цим зіткнувся один з ЛГБТ-військових, якого зрештою ошукали на 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, у квітні ZMINA писала, що матері українського ЛГБТ-військового Павла Лагойди, учасника бойових дій, погрожували спалити дім, якщо чоловік “не перестане займатися тим, чим займається”. Спочатку погроза надійшла телефоном, потім до матері військового приїхала невідома машина і з неї почали фотографувати будинок.

Тоді в організації “Українські ЛГБТ+-військові за рівні права” наголошували, що будь-які напади на активістів, які створюють позитивний імідж розвитку демократії в Україні за кордоном, їхні дискримінація, приниження та погрози їм є російськими диверсіями й підривною діяльністю проти держави Україна, її народу під час війни.

Нагадаємо, що 13 червня невідомі напали на Луцький ком’юніті-центр для ЛГБТ-спільноти. Нападники вибили двері та влаштували погром у приміщенні. “Інсайт” розцінює цей напад як злочин на ґрунті ненависті та вимагає від поліції ретельного розслідування.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією