Точка опори ЮА взяла участь у «Регіональному обміні щодо реформ у сфері рівності з фокусом на ЛГБТКІ+ спільноту» у Чорногорії

Про це ГО сповіщає у соцмережах.

Минулого тижня Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA взяла участь у «Регіональному обміні щодо реформ у сфері рівності з фокусом на ЛГБТКІ+ спільноту», що відбувся в Чорногорії. Від організації на заході виступила наша виконавча директорка Тетяна Касьян. Також на події Україну представляли наші колеги з Gender Stream та Зорян Кісь від Міністерства закордонних справ України.

На події обговорювали:

– виклики в адвокації та розробці дружніх до ЛГБТКІ+ правових і політичних інструментів — представники та представниці уряду та громадянських організацій з України, Албанії, Сербії, Чорногорії та Молдови розповіли про свій внесок у цій сфері;
– роль громадянського суспільства в адвокації змін, потенційні мережі та альянси на рівні суспільства;
– досягнення суспільної згоди щодо дружнього до ЛГБТКІ+ законодавства та політики в контексті антигендерного руху.

Під час дискусії про розробку та прийняття законодавства про цивільне партнерство учасники та учасниці обговорили кращі практики, поточний стан у їхніх країнах та виклики, перед якими стоїть їхнє суспільство на шляху до прийняття цивільних партнерств.

Також на події відзначили унікальний досвід України у сфері захисту прав людини. Зокрема, те, що війна стала каталізатором деяких процесів адвокації і що українці зараз стоять на захисті всього вільного світу.

«Ми зібралися тут, щоб поділитися досвідом наших країн у сфері захисту прав людини. Але Україна зараз переживає подвійний виклик, адже без захисту нашої цілісності як держави не можна говорити про захист прав людини. Тому що кожного дня базове право на життя українців та українок порушуються», — зазначила Таня.

Дякуємо Раді Європи та ERA – LGBTI Equal Rights Association за запрошення та можливість обмінятись досвідом.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар