Старіння ЛГБТ+ спільноти. Виклики, з якими стискається ЛГБТ спільнота 60+

Війна оголила багато соціальних проблем, які раніше були не такими очевидними. Уже понад рік ГО Гей-альянс Украина постійно опрацьовує від 300 кризових звернень на місяць. Одна із соціальних груп, яка до початку війни була “суцільною білою плямою”, – літні ЛГБТ люди.

Старіння – це природний процес, який стосується всіх. Однак, для ЛГБТ-спільноти він супроводжується додатковими викликами. Десь 20% кризових звернень, які ми отримали, – від ЛГБТ вікової групи 60+. Дві третини з них живуть у сільській місцевості або невеликих містах. Це спонукає нас замислитися і переосмислити як питання надання психосоціальної допомоги для дорослої частини спільноти, так і запуск підтримуючих сервісних програм, які супроводжують ЛГБТ третього віку.

Чи можливо жити повним життям, коли тобі під шістдесят і ти відчуваєш себе невидимим? Які проблеми літніх ЛГБТ-людей можуть стати справжньою загрозою їхній якості життя?

ЛГБТ-люди третього віку часто стикаються із соціальною ізоляцією та дискримінацією. Згідно з останніми дослідженнями, головними проблемами старіння ЛГБТ-людей є:
▪️Соціальна ізоляція
▪️Неякісна медична допомога
▪️Економічна нестабільність

Як суспільство може допомогти їм залишатися соціально активними та підтримувати їхню самооцінку? Які послуги та ресурси потрібні цій групі людей для підтримання здоров’я та добробуту? Які зміни в нашій культурі та інституціях можуть допомогти підтримати літніх ЛГБТ-людей, і протидіяти дискримінації?

ГО підготуєм пропозиції та розповість про своє бачення цього напряму роботу. І хочемо почати з наступного, і розібратися, наскільки в колі спілкування нас із вами ми бачимо ЛГБТ-людей віком +60?

Давайте почнемо обговорення, щоб знайти відповіді на ці важливі питання.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією