Стамбульська конвенція почала діяти в Україні. Омбудсмен пояснив, що це означає

Стамбульська конвенція набула чинності в Україні з 1 листопада. Про це пише Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець у Фейсбуці.

“1 листопада 2022 року для України набуває чинності Стамбульська конвенція”, – пише омбудсмен.

Він пояснив, що відповідно до неї, постраждалим особам забезпечується якнайкращий захист і підтримка, сприяння їх фізичному, психологічному та соціальному відновленню, через такі заходи:

– застосування захисних приписів;
– забезпечення інформування постраждалих про їхні права та можливості отримання допомоги та захисту;
– забезпечення діяльності спеціалізованих служб підтримки;
– не замовчування проблеми домашнього насильства;
– захист і підтримка дітей – свідків домашнього насильства.

Лубінець зазначив, що не дивлячись на важливість питання, особливо в умовах тривалої війни, існують міфи про Стамбульську конвенцію.

“Наприклад, що Стамбульська конвенція вводить в національне законодавство України поняття «ґендер», яке буде негативно впливати на інститут сім’ї, водночас поняття «ґендерної рівності» як рівний правовий статус жінок і чоловіків використовується у Законі України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків з 2005 року і не несе жодної шкоди”, – пояснив омбудсмен.

За його словами, противники Стамбульської конвенції в Україні також апелюють тим, що остання суперечить релігійним традиціям та релігії в Україні. Однак Конвенція не регулює релігійні норми чи вірування, а підкреслює, що культура, звичаї, релігія, традиції або так звана «честь» не повинні розглядатися як виправдання будь-якого акту насильства.

“Міфи та домисли про Стамбульську конвенцію поширюють в інформаційному полі здебільшого люди, які не детально дослідили її текст, який, до речі, є у відкритому доступі перекладений українською мовою. Як Омбудсмен України закликаю критично підходити до будь-якої неперевіреної інформації, вивчати першоджерела та пам’ятати, що Стамбульська конвенція має на меті не розколоти, а консолідувати зусилля задля подолання насильства стосовно жінок та домашнього насильства”, – акцентував Лубінець.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією