Шістнадцятій Національній ЛГБТІК-конференції – бути

З 1 по 3 листопада 2023 року в Києві та українському етері проходитиме XVI ЛГБТІК-конференція України

У часи, коли Україна продовжує протистояти російській навалі, ми, представники і представниці спільнот, обʼєднуємось, щоб наблизити перемогу і творити вже зараз європейське майбутнє  нашої країни, де ми збираємося жити та працювати.

Війна – привід не згорнути, а розгорнути нашу роботу, бо фундамент повоєнного життя ми всім суспільством формуємо вже сьогодні.

Війна спонукає нас до амбіційних дій – захищати країну на фронті та тримати надійний тил.

Ми проводимо Конференцію, щоб домовитися про перелік пріоритетів у сфері прав і свобод людини, а також у галузі охорони здоровʼя для ЛГБТІК+ на 2024 рік. Ми плануємо обмінятися досвідом, яким чином побудувати роботу наших організацій та ініціатив у часи великої війни, як нам координувати нашу роботу з державою та місцевими громадами, як ми розгортаємо та плануємо надалі роботу на гуманітарному треку.

🔴 Що таке Національна ЛГБТІК-конференція України?

Національна ЛГБТІК-конференція України — це щорічний національний захід із міжнародною участю, у якому беруть участь представники та представниці ЛГБТІК-спільнот і широке коло зацікавлених сторін для інтенсивного нетворкінгу, обміну досвідом та інформацією, дискусій щодо спірних питань і консолідованого напрацювання пріоритетів на наступний рік.

Започаткована у далекому міжреволюційному, доєвроінтеграційному, допандемічному та довоєнному 2008 році, Національна ЛГБТІК-конференція —  найбільш значимий і масштабний захід конференційного типу в українському ЛГБТІК-русі та у сфері сервісів громадського здоров’я для ЧСЧ і трансгендерних людей. Конференція є місцем зустрічі різних генерацій активістів, передання знань, навичок і досвіду, “точкою пам’яті та візії” ЛГБТІК-руху.

🔴 Яка мета XVI Національної ЛГБТІК-конференції України?

Цього року ми працюватимемо над актуалізацією ЛГБТІК-тематики у суспільно-політичному порядку денному з урахуванням воєнного стану в Україні, міграційних викликів, загрози навали на Україну “російського світу”, гомофобного за своєю природою. Ми визначимо  конкретні пріоритети у сфері прав і свобод людини для ЛГБТІК та в галузі охорони здоров’я у контексті потреб чоловіків, жінок, трансгендерних людей на наступний, 2024-й, рік, які за підсумками конференції доведемо до наших партнерських організацій і людей політичного впливу.

🔴 Хто буде брати участь у Конференції?

Основний масив присутніх — це представники_ці ЛГБТІК-спільнот.

Доповідатимуть на конференції експерти_ки, що працюють у сфері здоров’я ЛГБТІК і протидії поширенню ВІЛ, та фахівці_чині, які репрезентують академічні й дослідницькі інституції, адвокатують права і свободи людини для ЛГБТІК, працюють задля посилення лідерської та організаційної спроможності наших спільнот.

Як завжди, чекатимемо для відкритої розмови без краваток людей із уряду, парламенту, міністерств, держустанов та офісу омбудсмана, прокуратури та силового блоку, а також політичних партій, правозахисних організацій.

🔴 Які організації підтримали та організовують Національну ЛГБТІК-конференцію у 2023 році:

  • OutRight International
  • Альянс громадського здоров’я
  • проєкт USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”, що впроваджується Pact, Inc.
  • офіс UNAIDS в Україні
  • БО “100% ЖИТТЯ” через Альянс.Глобал
  • Національний ЛГБТІ-консорціум #LGBTI_PRO
  • Експертна група з питань здоров’я й прав ЛГБТІК+ в Україні
  • Alliance.GLOBAL

Ми ставимо три крапки в переліку, тому що команда організаторів запрошує інші організації та проєкти, які поділяють цінності прав людтини і пріоритети громадського здоров’я, долучитись до команди партнерів. Ми завжди відкриті до співпраці і чекаємо на ваші пропозиції у приватних повідомленнях і коментарях!

Окремо хочемо наголосити, що 30 учасників_ць із регіонів будуть підтримані фінансово з метою компенсації витрат на проїзд і проживання для участі в усіх заходах конференції протягом трьох днів на локації в Києві.

Інформацію про умови надання стипендії ми опублікуємо пізніше, тож уважно слідкуйте за публікаціями на офіційних ресурсах Національної ЛГБТІК-конференції!

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією