Сержантка ЗСУ Сара Ештон-Сірілло отримала нагороду – Золотий Хрест Головнокомандувача ЗСУ

Про це у соцмережах сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Хоч із запізненням, вітаємо сержантку ЗСУ Сару Ештон-Сірілло, відкриту транс*людину в українському війську, з отриманням заслуженої нагороди — Золотого Хреста Головнокомандувача ЗСУ!

За словами героїні, які наводить Укрінформ, «нагорода стала для мене цілковитою несподіванкою, особливо коли я отримала її майже через рік після того бою…
[…]

Нам сказали, що ми висуваємося в ліси на Луганщині, не розповідатиму, де саме. І нам було наказано тримати оборону проти професійних російських військових. А ми що? ТрО Харкова, переважно вчорашні колгоспники. Наш командир, капітан на ім’я Олексій, був фізиком-ядерником. Звучить дивно: нами командує фізик-ядерник … Але він командує прямо на передовій. У нас зброї було так собі: автомати, трохи РПГ, мінімально запасів. Але протягом місяця – на морозі, у снігу та льоді, ми не просто тримали рубіж, стримуючи наступ російських військ, ми фактично брали участь у контрнаступі. І ось нарешті стало більш широко відомо, що харківські тероборонівці стояли пліч-опліч із професійними військовими. Я була з ними в одному строю – щодня, доки мене не поранили. Я не хотіла йти з фронту, але це було рішення керівництва».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар