Результати опитування щодо ставлення українців до ЛГБТ

Центр “Наш світ” отримав результати опитування щодо ставлення українців до ЛГБТ, проведеного за його замовленням Київським міжнародним інститутом соціології. Фактично, “Наш світ” повторили опитування, яке замовляли тому самому КМІСу шість років тому, у 2016 – таким чином, ми можемо коректно порівняти їхні результати.

Звісно, статистична похибка під час війни, вочевидь, більша, ніж у мирний час, але результати за 2016 і 2022 настільки відмінні, а зміни настільки однозначні, що пояснити їх похибкою просто неможливо. Невдовзі центр підготує детальну публікацію на цю тему, але якщо коротко, то українське суспільство продемонструвало цілком європейське ставлення та загальносвітові тренди: кількість дружніх до ЛГБТ відповідей виросла у два-п’ять разів.

Зараз близько третини українців все ще ставляться до ЛГБТ негативно, але відносній більшісті (45%) – байдуже, а абсолютній більшісті (близько двох третин) – байдуже або позитивно. Шість років тому було рівно навпаки.

У два рази, до двох третин, виросла частка тих, хто підтримує рівні права для ЛГБТ, і вдвічі, до чверті, знизилася частка тих, хто вважає, що права ЛГБТ мають бути у чомусь обмежені.

Реєстроване партнерство для одностатевих пар (без права на всиновлення дітей) тепер підтримує майже вп’ятеро більше (близько чверті опитаних), ніж у 2016. Проти цього тепер вже менше половини (близько двох п’ятих), а ще чверті це байдуже. Тобто, вже зараз абсолютна більшість українців не заперечують проти легалізації реєстрованого партнерства для одностатевих пар, у загальних рисах подібного до звичайного шлюбу, але без права на спільне всиновлення дітей (саме таким було формулювання цього запитання).

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією