Програма ХарківПрайд 2023

ХарківПрайд оприлюднив офіційну програму цьогорічного прайду.

Цього року ХарківПрайд збирається під гаслом «Гуртуємося заради Перемоги». Протягом 12 днів будуть проходити цікаві події, корисні для нашого міста. Прайд буде побудовано традиційно — протягом тижнів відбуватимуться події та насамкінець у просторі міста пройде марш.

23 серпня – Занадто сіре. Занадто кольорове. Флешмоб до Дня Харкова;

На день міста Харків ми підготували веселковий флешмоб аби відзначити початок прайду і нагадати, що наше місто від початку війни стало прихистком для людей з окупованих територій, зокрема, Донецької та Луганської областей. ЛГБТК+спільнота завжди була важливою частиною Харкова і залишається такою. Тож у центрі міста близько 1000 людей зможе отримати подарунки від ХарківПрайду. Слідкуйте за міським простором аби не проґавити.

24 серпня – Це і твоє місто також. Подарунок ВПО від ХарківПрайду;

Згідно з даними ХОВА, з початком повномасштабного вторгнення у Харкові опинилося майже півмільйона ВПО. Багато з цих людей продовжують жити у спеціальних гуртожитках, почуваючись ізольованими. ХарківПрайд хоче підтримати цих людей, запросити їх виходити з їхніх тимчасових прихистків — спочатку у двір, а потім і у місто. Адже зараз це і їхнє місто також! Тож ми створимо простір для соціалізації та комунікацій з сусідами біля одного з прихистків ВПО у Харкові.

25 серпня – День, коли всі можуть одружитись. Перформанс;

Уявімо, що в Україні шлюби доступні й ЛГБТК+спільноті також? А хіба наречені ховаються від людей в день весілля? Авжеж ні! Тож і наші наречені такі — поважають традиції, тому в день свого (уявного) весілля кататимуть містом, гулятимуть і фотографуватимуться.

За статистикою Мін’юсту, з 24-го лютого 2022 р. спостерігається збільшення кількості укладених шлюбів. Але не якщо ви належите до ЛГБТК+, бо тоді вам недоступна низка критично важливих прав: забрати тіло партнера/партнерки з моргу, поховати кохану людину або доглядати дитину партнерки/партнера, якщо та пішла на фронт, та інше.

26 серпня – Єдині як ніколи. Благодійний фестиваль;

Ніщо так не об’єднує як фестиваль у місті. Але зараз не час веселитися або святкувати! Тому наш фестиваль має благодійну мету — зібрати гроші для фонду «Волонтерська», яка закупить квадрокоптери для військових, що воюють на сході України. Майданчик Фестивалю «Єдині як ніколи» ми наповнимо корисними для харків’ян та харків’янок подіями: плетінням маскувальної сітки, живою бібліотекою, психологічною лекцією, веселковою крамницею та виступами діджеїв. Крім того, на наших майстернях навчимо надавати першу психологічну допомогу, накладати турнікети та навіть плести мотанки.

27 серпня – Одна – добре, а більше – краще! Веселкова велодоріжка;

Все більше містянок та містян використовують велосипеди як недорогий транспорт, який пришвидшує та убезпечує пересування вулицями. Тож ми питаємо: «Одна-єдина велодоріжка, що веде в бік Бєлгорода? Харків, ти серйозно?» Щоб привернути увагу Харкова до складної проблеми велосипедної інфраструктури, можна долучитися до нашого велоперформансу.

30 серпня – Знай свої права, людино. Квест із подарунками;

Квест центром міста, сповнений цікавих завдань про права людини, толерантність до різних вразливих груп та рівність. Збираємо 10 команд. Долучитися можна за попередньою реєстрацією.

01 вересня – Вона більше не вийде на марш. Фотосушка;

Збираємо фотографії, які зафіксували волонтерський дух Ельвіри Щемур, волонтерки ХарківПрайд, яка загинула внаслідок бомбардування ХОДА. Ми знаємо, що життя Елі було різноманітне: вона навчалася, планувала життя, будувала стосунки. Та в нас є свої власні спогади про Ельвіру, які ми пропонуємо вам розділити. Нехай ця фотосушка стане світлим відображенням того, яким був Харків разом з Ельвірою.

01 вересня – Плакатна майстерня;

Готуємося до маршу. На нашій плакатній майстерні допоможіть створити якомога більше плакатів напередодні ХарківПрайду. Творчо виразіть свою позицію та підтримку руху!

02 вересня – Марш ХарківПрайд2023. Невидимі фігури.

Деталі заходу уточнюються і будуть оприлюднені після усіх необхідних узгоджень.

Одночасно із подіями, будуть реалізовані:

300 000 грн на мавіки для НГУ

Протягом усього прайду разом із Благодійним Фондом «Волонтерська» ми збираємо кошти на квадрокоптери DJI Mavic 3 для аеророзвідки 5 слобожанської бригади НГУ, які боронять Україну близь Кремінної. Долучитися до збору ви зможете як і онлайн, так і особисто на фестивалі.

Психологічна програма для рідних військових.

У період з 23 серпня по 03 вересня ГО ХЖО «Сфера» спрямує кошти психологічної програми на компенсацію психологічної підтримки близьких військових, які зареєструються і будуть узгоджені. Податися можуть дружина або чоловік, партнер чи партнерка військовослужбовиці, чи військовослужбовця, їхні батьки, брати, сестри, діти. Зареєструватися можна тут. Реєстрація триватиме з 23 серпня по 03 вересня, а використати консультації можна буде до кінця року.

Міжнародна адвокація.

Вперше в історії України в нас будуть прайд-близнючки! Підтримку Харківпрайд запропонував прайд Базілдону (Велика Британія), наш новий партнер.

Наші прайди відбудуться в один день, БазілдонПрайд зроблять надихаючі відео та дописи у своїх соцмережах на підтримку спільноти в Україні та транслюватимуть подкасти про Україну та ХарківПрайд під час свого прайд-фесту. Ми ж надамо БазілдонПрайду брендовані речі для продажу і збору коштів на користь України.

Ми використовуватимемо міжнародні майданчики для того, щоб робити проблему війни в Україні більш видимою. Ми говоритимемо до прайдів Європи та світу із закликом підтримувати Україну та нашу боротьбу за перемогу демократії, свободи та незалежності.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією