Попередні підсумки ОБСЄ за 2021 рік щодо інформації про злочини на ґрунті ненависті у країнах-членах

Бюро з демократичних ініціатив і прав людини ОБСЄ (ODIHR/OSCE) підбило попередні підсумки за 2021 рік щодо інформації про злочини на ґрунті ненависті у країнах-членах, надану громадянським суспільством.

Зокрема в Україні у минулому році було зафіксовано 60 злочинів на ґрунті гомофобії і трасфобії, переважна більшість із яких, це випадки фізичного насильства. Всі вони були задокументовані Мережею моніторингу Центру «Наш світ». Остаточні дані за минулий рік будуть оприлюднені БДІПЛ/ОБСЄ після 16 листопада 2022 р.

Треба відзначити, що, як і раніше, це більше, ніж злочинів ненависті, зафіксованих в країні за іншими ознаками. Це наочно свідчить про необхідність вдосконалення українського законодавства щодо протидії гомофобним/трансфобним злочинам і необхідність негайного прийняття законопроєкту #5488.

Ми нагадуємо, що Центр «Наш світ» продовжує документування випадків порушення прав людини в Україні за ознаками СОҐІ, включаючи тимчасово окуповані території, та закликає повідомляти про них активістам і активісткам нашої Мережі (https://gay.org.ua/monitoring-network/), або на нашому сайті (https://survey.gay.org.ua/417372/).

Також ми надаємо правову допомогу для представників та представниць української ЛГБТ+ спільноти – тел., Вайбер і Телеграм «гарячої лінії»: (095) 273 03 09.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією