Перший український ЛГБТКІА+ кінофестиваль SUNNY BUNNY оголосив повну програму фільмів

Перший український ЛГБТКІА+ кінофестиваль SUNNY BUNNY («Сонячний зайчик»), що відбудеться в Києві 22–28 червня, оголосив повний перелік фільмів, які будуть представлені цьогоріч, зокрема масштабну українську програму.

Фільмом-відкриттям першого «Сонячного зайчика» стане французька документальна стрічка «Орландо: моя політична біографія» режисера Поля Б. Пресіадо, заснована на однойменному роману Вірджинії Вулф, що розповідає про вигаданого персонажа (створеного за образом коханки Вулф — Віті Секвіл-Вест), який став реальністю. Фільм став сенсацією цьогорічного Берлінського міжнародного кінофестивалю та отримав чотири нагороди: Teddy Award за найкращий документальний/есеїстичний фільм, спеціальний приз журі конкурсу Encounters, спеціальну відзнаку журі Берлінале за документальний фільм та нагороду читацького журі Tagesspiegel.

На гостей фестивалю очікує програма «Українська квір-ретроспектива», яка представить шість повнометражних фільмів.

Гості фестивалю зможуть подивитися фільм-легенду режисера-негетеросексуала Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», що вважається найкращим українським фільмом усіх часів. Ця стрічка стала дебютною для Івана Миколайчука, який згодом став відомим актором, режисером та одним із символів українського кінематографа.

У цій програмі також будуть представлені: драматична стрічка Ігоря Черницького «Івін А.», відома своєю гомоеротикою, кримінальна комедія «Три історії» Кіри Муратової з ЛГБТК-темою, документальний фільм Вадима Ількова «Тато — мамин брат», світова прем’єра якого відбулася у рамках європейського фестивалю документального кіно Visions du Rée у Ніоні, Швейцарія. Там стрічка отримала приз як найінноваційніший фільм міжнародної конкурсної програми, також «Тато — мамин брат» був визнаним найкращим українським повнометражним фільмом на Одеському міжнародному кінофестивалі у 2019 році.

Також до повнометражної секції «Української квір-ретроспективи» увійдуть: стрічка «Домашні ігри» Аліси Коваленко, знята в копродукції між Україною, Францією та Польщею, та фільм Катерини Горностай «Стоп-земля», що отримав «Кришталевого ведмедя» журі конкурсної програми Generation 14plus на Берлінському міжнародному кінофестивалі — 2021 та головну нагороду національного конкурсу КМКФ «Молодість», який приймав Гамбурзький кінофестиваль 2022 року.

Фестиваль SUNNY BUNNY представляє збірку нових короткометражних фільмів 2022–2023 років, серед яких: перша ігрова стрічка режисерки Надії Парфан «Це побачення», що увійшла до конкурсної програми цьогорічного Берлінського міжнародного кінофестивалю, фільм Антона Шебетка «Сімеїз», що був спочатку виставкою, потім інсталяцією і лише згодом перетворився на короткометражний фільм, документальні історії від режисерки Олени Сіятовської «Ваша Мішель» та «Він.Вона» Яни Кириченко, «Сусід по кімнаті» режисера Євгена Слупчука та «До комендантської години» Анжеліки Устименко.

Також на фестивалі буде представлена спецподія «Квір-борці», в якій покажуть документальний короткометражний фільм «Українські квір-борці за свободу» від Анжеліки Устименко. Це фільм про ЛГБТКІА+ військових, що розповідають про свої досвіди в перші тижні повномасштабного вторгнення Росії проти України. Фільм Анжеліки й Алекса Кінга «Rebel Queers: квір-опір України» повертається до цих героїв майже через рік. Після показу буде проведена дискусія про потребу ухвалення закону про реєстровані партнерства за участю депутатки й авторки законопроєкту Інни Совсун, ЛГБТК+ активістів/ок, представників і представниць організації «ЛГБТК-військові та їхні союзники». На подію також запрошено Міністерство юстиції України.

У програмі «Панорама», присвяченій усталеним і уславленим режисерам, що творять квір-кіно,  глядачів чекатиме п’ять приголомшливих фільмів: володарка низка премій, аргентинська стрічка «Брудна гра» Марко Берґера, «Мандрівні вогні» титулованого португальського режисера Жоау Педру Родріґеша, комедія камінг-ауту в несподіваний спосіб «Я люблю тебе, Бексмане» філіппінського режисера Персівала Інталана, французька стрічка «Пасажі» відомого американського режисера й учасника «Сонячного зайчика» Айри Сакса, із зірками Францом Роговським, Адель Екзаркопулос і Беном Вішоу в головних ролях, а також переможець Teddy за найкращий повнометражний фільм Берлінського міжнародного кінофестивалю 2022 року — бразильська стрічка «Три сумних тигри» режисера Ґуставо Вінаґре.

Короткометражна програма «Квірчик» пропонує глядачам також п’ять стрічок для сімейного перегляду: «У природі» Марселя Бареллі, «Спідниця Адама» Клемана Треа-Лаланна, «Лоло» Леандро Ґодіньйо та Паула Менезеса, «Теплова хвиля» Фанні Перро та «Подарунок» Адітьї Ахмад. Рекомендований вік для перегляду фільмів програми — від 10 років.

У програмі X BORDERS будуть представлені чотири короткометражні стрічки з Португалії в партнерстві з кінофестивалем BEAST (Порту), Кіноклубом Порту та культурним центром OKNA. У програмі: «Кісточка авокадо» Арі Зари, «Острів Ø» Клаудії Варежау та Жоани Кастро, «Усі ці відчуття в моєму животі» Марка Джеска й «Услід за утопією» Катаріни де Соузи та Ніка Тайсона.

У програмі «Міжнародні короткі фільми: деколонізувати, відбороти, перетворити» глядачі побачать: канадську стрічку «Дивакуватий» Марка Дюрана, фільм режисерів Метью Торна та Деріка Лінча «Занурені в чорне» (лауреат призу Teddy за найкращий короткий метр і призу журі — «Срібного ведмедя» в короткометражному конкурсі Берлінале-2023), бразильський фільм «Ляльковий будинок» Жоржа Педроси (учасник Роттердамського кінофестивалю — 2023), «Арібада» Сімон(е) Яікіріума Паетау та Наталії Ескобар, а також швейцарсько-колумбійська стрічка «Квіти з сусіднього двору» Хорхе Кадени.

Окрім цього, до програми «Документальне кіно» були додані дві стрічки, що розтягують і змінюють уявлення про документальне кіно своїми гібридними експериментами: бельгійський фільм Нікі Лап’єр «Астро», що була відібрана у шортлісти Magritte Awards 2023 у чотирьох категоріях: найкращий монтаж, найкращий звук, найкраща оригінальна музика та найкращий документальний фільм; та «Плейленд» американського режисера Джордена Веста — номінанта Tiger Award Роттердамського міжнародного кінофестивалю — 2023.

Закриватиме фестиваль перший повнометражний фільм німецько-американського режисера Гарві Реббіта «Капітан Феґотрон рятує всесвіт», світова прем’єра якого відбулася в програмі Bright Future Роттердамського міжнародного кінофестивалю — 2023. Мікробюджетний берлінський фільм, знятий під час пандемії, з порноакторами в більшості ролей, майстерно міксом жанрів і форм (ігрове й анімація, мюзикл, комедія і трилер) оповідає про Капітана Феґотрона, який стоїть перед викликом — чи вдасться йому врятувати світ від квірного апокаліпсису?

Основними локаціями фестивалю будуть кінотеатри «Жовтень» та КІNО42.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією