Організатори ХарківПрайд-2023 скаржаться на цензуру місцевих чиновників

Ті забороняли рекламувати подію в Харкові.

Організатори цьогорічного маршу ХарківПрайд-2023 заявляють про перешкоди, з якими вони зіткнулися при підготовці п’ятої ЛГБТ+ події. Згідно з повідомленням, ці перешкоди чинила місцева влада, яка заборонила ХарківПрайду розміщувати свою рекламу в місті.

«У нас була запланована рекламна кампанія. Планували вийти на майданчики метрополітену, але вони відмовили. Переорієнтувались на зовнішню рекламу на вулицях Харкова. Знову отримали відмову. На цьому ж етапі агенція, яка займалася розміщенням реклами, взагалі відмовилася від співпраці», – коментує асистентка проєктів ХЖО «Сфера», співорганізаторка ХарківПрайду 2023 Софія Єніна. Про прайд мали дізнатись пасажири 14 станцій харківського метрополітену. Початок кампанії було заплановано на 21 серпня, проте матеріали так і не були розміщені. Згодом представниця агенції повідомила про відмову, а також зазначила, що офіційної відмови вони не зможуть надати, оскільки «все це узгоджується з метрополітеном неофіційно».

Організатори повідомили, що направили звернення до харківського міського голови щодо розміщення соціальної реклами, а також адвокатські запити до ТОВ «РА МЕГАПОЛІС» і до КП «Харківський метрополітен» щодо причин, що стали на заваді в розміщенні соціальної реклами.

За твердженням депутата міської ради Дмитра Булаха, ХарківПрайд – не єдині, хто стикнувся із перепонами розміщення реклами у місті. За його словами, різноманітні випадки цензури чи перешкоджання діяльності стосувалися також інших активістів.

На фото: реклама, яку не дозволили розмістити ХарківПрайду.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією