Офіційний коментар ГО «Військові ЛГБТ+» з приводу кількості ЛГБТ+ військових в ЗСУ

У медіа поширюється неперевірена інформація щодо кількості лесбійок, геїв, транс*, небінарних та квір осіб в ЗСУ та НГУ, з частими посиланнями на сторінку ГО «Військові ЛГБТ+» . Це зобов’язує нас опублікувати офіційний коментар ГО «Військові ЛГБТ+» з приводу кількості ЛГБТ+ військових в ЗСУ, сповіщує у соцмережах ГО «Військові ЛГБТ+».

У ЗМІ фігурують різні цифри з припущенням кількості ЛГБТ+ військових. Ці дані не є офіційно порахованими, адже таку цифру визначити наразі неможливо. Багато ЛГБТ+ людей в Україні, в тому числі в ЗСУ та НГУ, є закритими через гомофобію, трансфобію, дискримінацію і страх втратити карʼєру. Навіть у арміях розвинених нині країн, таких як США, гомофобію в збройних силах почали долати на законодавчому та просвітньому рівнях лише починаючи з 2015 року. І по сьогодні не кожен гей чи лесбійка на службі поспішають вказувати навіть в анонімних анкетуваннях свою дійсну орієнтацію.

У листі до Міністерства Оборони наша організація зробила припущення: якщо ЗСУ/НГУ – є таким самим зрізом суспільства, як і будь-яка структура, що обʼєднує різних людей, то як і в соціумі, чи інших робочих колективах, за даними різних досліджень від 2% до 7% серед загальної кількості людей можуть (!) бути представниками спільноти військових геїв, бісексуалів, лесбійок, транс*персон, небінарних та квір осіб.

Так само українська влада не знає точної цифри ЛГБТ+ населення України та може спиратися лише на дослідження, що припускають певний відсоток. Через дискримінацію ми маємо в Україні тільки сотні публічно відкритих ЛГБТ+ представників у медіа-полі, але це не означає, що тисячі закритих українських громадян, що належать до спільноти не потребують прийняття законопроєктів 9103 / 5488 у Верховній Раді.

Наше твердження про кількість спільноти в лавах Збройних Сил було і є припущенням, а не фактом. Яке, втім має ґрунт і спирається на статистику, що існує у західних країнах. 

📰Ми просимо усі українські та міжнародні ЗМІ актуалізувати свої матеріали, де фігурує будь-яка конкретна цифра про кількість ЛГБТ+ в ЗСУ/НГУ і замінити її на відсоткові дані, які ми вказували до того. Дякуємо.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією