Одеський шелтер для транслюдей приймає перших поселенців

У середмісті Одеси запрацював перший шелтер для трансґендерних і небінарних людей, які лишилися домівок внаслідок російського вторгнення та стали вимушеними переселенцями. Це спеціалізований прихисток, де безпечно зможуть перебувати люди з різною ґендерною ідентичністю.

Для створення прихистку організована трикімнатна квартира в закритому затишному дворику старої Одеси. Поряд є магазини, аптеки, їдальня, спортивна зала.

Розрахований притулок для тимчасового перебування 5-7 осіб. Тут вони зможуть мешкати до двох-трьох місяців в залежності від обставин, що дозволить вимушеним переселенцям прийти до тями після побачених жахіть війни, соціалізуватися та адаптуватися до нових реалій.

В шелтері є всі необхідні умови для проживання: квартира мебльована, у наявності – побутова техніка, кухонне обладнання, посуд, постілі. Враховуються й кліматичні особливості регіону: у приміщенні є кондиціонер, що дуже важливо для спекотного південного літа. Є доступ до Wi-Fi.

На даний час громадська організація «ПРОЖЕКТОР» разом з ініціативною групою «Т*Південь» обробила перші запити на розміщення у тимчасовому притулку. Першими мешканцями шелтору стали переселенці з Донецької та Миколаївської областей – дві трансґендерні жінки та ґендерно-неконформна людина.

Нагадаємо, відкриття прихистку для представників трансспільноти стало можливим завдяки підтримці американської неурядової організації «OutRight Action International» та співпраці з ініціативною групою «Т*Південь». В рамках цієї підтримки трансґендерні та небінарні люди, які опинилися у скрутному становищі через воєнний стан, можуть отримати також гуманітарну допомогу у вигляді продуктів, гігієнічних засобів і препаратів курсу ЗГТ за запитом. Для цього необхідно заповнити відповідну форму https://www.projector.org.ua/shelter-dlya-transludey/.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією