Новий кейс гомофобії: дівчина видавала себе за ЛҐБТКІ+ військову, а під час зустрічі побила гетеросексуальну союзницю через її публічну підтримку ЛҐБТКІ+ людей

Як розповідає ГО Точка опори ЮА, історія трапилася 2 серпня з Ольгою (нік в Інстаграмі: @helgasharko94). Раніше, кілька тижнів тому, до неї звернулася дівчина, що назвала себе ЛҐБТКІ+ військовою. Дівчина сказала, що є парамедикинею-доброволицею і що хотіла би зустрітися та поговорити з активісткою, розповісти свою історію та таким чином отримати підтримку.

Під час зустрічі невідома зняла з себе маску людини, за яку себе видавала. Дівчина почала вимагати від Ольги «вибачень перед загиблими військовими». Коли отримала відмову, накинулася та почала бити. Як повідомила Ольга, сильних ударів їй завдано не було, але на деяких місцях, зокрема на стегні, залишилися синці. Нападниця-гомофобка завдала ЛҐБТКІ+ активістці від 5-ти до 7-ми ударів руками по голові, правою ногою по лівому стегну та в ребра.

Як бачимо, кейс є випадком на ґрунті ненависті, оскільки за нападом є очевидний гомофобний мотив. Натомість, постраждати від таких нападів можуть і гетеросексуальні люди. Ольга є відкритою союзницею ЛҐБТКІ+ вже давно, не раз долучалася до прайдів та мітингів за права квір-людей, активно висловлює свою позицію у соціальних мережах, часто при чому говорячи про свою гетеросексуальність.

Нагадаємо, що наразі на розгляді Верховної Ради України перебуває законопроєкт 5488, який передбачає відповідальність за дискримінацію та нетерпимість і який може захистити людей від злочинів на ґрунті ненависті. Українці та українки вимагали його ухвалення на мітингах ще в 2021 році, проте він досі не був висунутий на голосування парламенту.

Ми закликаємо Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроєкт 5488, адже зволікання призводить до все нових нападів та атак на людей, і мова йде про життя та здоров’я громадян та громадянок України.

Автор тексту: Марко І-Крапка

Скріни переписки взято з поста: https://www.instagram.com/p/Cvc9yFCNxR5/

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією