Міжнародний день боротьби з гомофобією: як Україна рухається до рівноправності ЛГБТІ

Про це сповіщує Національний ЛГБТІ-консорціум.

17 травня в усьому світі відзначають Міжнародний день боротьби з гомофобією, біфобією та трансфобією. Цей день є нагодою нагадати про важливість рівноправ’я для ЛГБТІ-спільноти та оцінки ситуації з рівноправністю в різних країнах. Україна на шляху євроінтеграції підносить права людини у пріоритет внутрішньої політики. Права людини для ЛГБТІ — невідчужна складова прав людини як таких.

За словами Святослава Шеремета, експерта Національного ЛГБТІ-консорціуму, 2022 рік став роком змін у суспільному ставленні: більшість загального дорослого населення підтримують рівноправність ЛГБТІ. Ознаки сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ) є сутнісними ознаками особистості та розглядаються в Україні як підстави захисту від дискримінації. Держава Україна послідовно запроваджує СОҐІ до законодавства.

Водночас гомофобія є питомою ознакою «руського міра». Представники російського режиму виправдовували напад на Україну уявним “захистом Донбасу від гей-парадів”. Боротьба з гомофобією є складовою протидії російській агресії. Розмаїття та свобода — наші цінності. Ми приймаємо чужу інакшість, навіть якщо нам особисто вона не подобається. Можна бути українцем, бути ЛГБТІ, бути військовим, бути патріотом — це органічно поєднувані речі.

Святослав Шеремет також зазначив, що Україна посіла 39-те місце в рейтингу рівноправності ЛГБТІ серед 49 країн європейського регіону (див. https://rainbow-europe.org/country-ranking). Нам як державі багато чого належить зробити, щоби відповідати високим правозахисним стандартам. Основні задачі країни на наступний рік перед оприлюдненням нового індексу рівноправності у 2024 році: (1) цивільне партнерство для ЛГБТІ, (2) захист від злочинів, мотивованих нетерпимістю, (3) посилення антидискримінаційного законодавства ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Владні інституції працюють на засадах чутливості (сенситивності) до тематики ЛГБТІ, співпрацюють з ЛГБТІ-організаціями для зміцнення України, геополітичної перемоги над рашистськими наративами та впевненого руху до складу ЄС.

Ми закликаємо всіх українців показати свою солідарність з ЛГБТІ-спільнотою та долучитися до святкування Міжнародного дня боротьби з гомофобією, біфобією та трансфобією. Нехай цей день буде днем любові, миру та розуміння. Та найголовніше — перемоги над рашизмом і усім, що з ним пов’язано.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією