Марш КиївПрайд 2024 відбувся

Марш КиївПрайд 2024 відбувся! У столиці вперше за час повномасштабної війни відбувся Марш КиївПрайд. Попри погрози, тиск, всі небезпеки та ще й зливу, ми вийшли, щоб заявити про свої права!

Про це у соцмережах сповіщуює КиївПрайд.

З безпекових міркувань, цьогоріч кількість учасників та учасниць була обмеженою, також ми відкрито не оприлюднювали час проведення та локацію акції. Востаннє такі обмеження КиївПрайд був вимушений застосовувати ще у 2015 році. Попри те, що неподалік відбувалася акція проти проведення Маршу, КиївПрайд минув без сутичок.

У Марші взяло участь понад 500 людей. Серед них, колона ЛГБТК+ військових з банером ArmUkraineNow. Під час Маршу ми всі разом подякували військовим за можливість жити в України та продовжувати боротися за свої права.

Долучилися і посли, а також представники і представниці дипломатичних місій. Серед народних депутатів України Марш КиївПрайд відвідав лише Дмитро Гурін.

Попри тривалі переговори і аргументи ГО “КиївПрайд”, поліція суттєво обмежила маршрут Маршу та дозволила учасникам та учасницям пройти лише 100 метрів. Загалом уся акція тривала 30 хвилин. Ми наголошуємо, що поліція переоцінила ризики та фактично ізолювала КиївПрайд.

“Права людини – це про те, що рівні люди мають рівні можливості. Поліція запевняла нас, що ніхто не проводить рухомі акції у Києві, натомість дозволила людям, що погрожували Маршу КиївПрайд, крокувати центром міста. Натомість наш Марш оточили кордонами поліціянтів та автобусів і дозволили пройти лише 100 метрів.

Ми пройшли лише кілька кроків, ми пішли на цей болісний компроміс задля безпеки і задля того, щоб відродити традицію і наступного року зробити потужний і відкритий Марш КиївПрайд.” – говорить Анна Шаригіна, голова КиївПрайду.

Під час Маршу учасниці та учасники, зокрема закликали міжнародну спільноту надати Україні озброєння, скандували “росія – держава терорист” та “Змусьте росію заплатити”, а також виголошували гасла із закликом прийняти законопроєкт 5488 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації” та 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”.

Ми хочемо подякувати нашим військовим, усім, хто до нас сьогодні долучилися та хто були з нами подумки. Дякуємо підтримці медіа та бізнесів – це надзвичайно важливо! Дякуємо київській владі за позицію щодо захисту прав людини та підтримку!

Фото: Наталія Азаркіна

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар