Маркс + Енгельс =🌈?

ГО “Гендер Зед” продовжує серію публікацій про історію ЛГБТ-спільноти в Україні.

Деякі думають, що в досталінському СРСР «дозволялась» гомосексуальність. Мовляв, коли ліві скинули царя і прийшли до влади, вони прибрали відповідну кримінальну статтю. Але насправді все було набагато складніше.

Так, старий кодекс дійсно скасували. От тільки переслідувати ЛГБТ-людей не перестали. До них застосовувалося будь-яке покарання, яке хотіли прокурори. Та й загалом «лівацький» комунізм не заохочував гомосексуальність. Адже самі Маркс і Енгельс критикували ЛГБТ-людей, називаючи їхнє кохання «протиприродним» 😭

А от тільки партії це не стосувалося. Наприклад, Чичерін, який з 1918-го до 1930-го займався зовнішньою політикою, був відкритим гомосексуалом. І брав на роботу багатьох ЛГБТ-людей, які працювали дипломатами. От така комуністична рівність влади й народу.
Приблизно тоді і бере початок думка, що гомосексуальність – це політика «загниваючого Заходу». Фахівці були впевнені, що звичайні люди були цілком невинні щодо так званих «статевих збочень». Тільки коли радянці потрапляли за кордон і знайомилися з іноземцями, вони нібито втрачали свою невинність 👀

Але все це ще були квіточки у порівнянні з тим, що сталося після приходу Сталіна. Він проголосив, що у СРСР повністю зруйнована сімейна мораль, тому її треба повернути. Родина стала сприйматися як «осередок суспільства», тому укласти або розірвати шлюб стало набагато важче. Були заборонені аборти, а людям наказали стежити за сім’єю – а ще за сусідами. ЛГБТ-люди навіть не підозрювали, що їх чекає у майбутньому.

Але про це – у наступній, четвертій частині нашої серії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією