«Маестро»: на екрани вийде стрічка про бісексуального композитора з українським корінням

Леонард Бернстайн, уродженець Рівного, відомий у всьому світі композитор, який написав музику до «Вестсайдської історії», яка вважається чи не найкращим мюзиклом в історії. На екрані його втілить Бредлі Купер, якому преса вже пророкує «Оскар» за найкращу чоловічу роль. Про що фільм і чому його варто переглянути українцям — у матеріалі від видання Сіль.

Леонард з’явився на світ у США, однак до народження сина його батьки мешкали в Рівному. У дитинстві хлопчику багато розповідали про українську музику, яка згодом надихнула його стати композитором, повідомляє Gender.zet.

Визнання прийшло до Бернстайна ще в юні роки, коли він грав у оркестрі. Його вчитель мав диригувати складний концерт, але захворів. Тож Леонарду довелося зробити це самому, і хоч всі очікували на провал, наступного ранку газети майоріли заголовками про юного генія.

Леонард був сміливий у своїй творчості: змішував класику з роком, писав музику для бродвейських мюзиклів, закохував у себе публіку. У 1989 році падіння Берлінської стіни наживо показували під музику Бернстайна. Той прямий ефір подивилися 100 мільйонів людей.

Його називали батьком Бродвейських мюзиклів, неперевершеним диригентом, просвітником. Яскрава зовнішність, харизма і шалений темперамент завойовували серця мільйонів, тож не дивно, що композитор прославився не лише своїм талантом, а й романами: він закохувався як в жінок, так і в чоловіків аж до самої смерті. Ця маловідома сторінка його життя відкриється глядачам у фільмі «Маестро», що вийде на Netflix 20 грудня.

Ця стрічка стане другою режисерською роботою Купера. Раніше він вже зняв музичний фільм «Народження зірки» з Леді Гагою, а тепер вирішив екранізувати й біографію Бернстайна та зіграв його у стрічці. Netflix опублікували перші кадри з фільму.

Кадри з фільму

Критики відзначають, що стрічка присвячена дружині композитора, Феліції Бернстайн, яка значною мірою вплинула на його життя і творчість. Фільм називають рідкісною авторизованою біографією, яка викликає захоплення без підлабузництва.

Байопік вже показали на Венеційському кінофестивалі, й критики сприйняли його схвально. Дехто сміливо називає Бредлі Купера головним претендентом на «Оскар» у 2024 році.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією