ЛГБТК+- права і мистецтво: відверта розмова з ANDRUX

Як мистецтво впливає на сприйняття ЛГБТК+- спільноти в Україні? Чому сексуальна орієнтація – це не вибір? Що говорить про це Біблія? У які стереотипи про ЛГБТК+- людей вірить українське суспільство? На ці та інші питання ексклюзивно для CK Life відповів український співак із Сан-Франциско ANDRUX.

На думку музиканта, першочергове завдання музики – лікувати, а вже потім розважати, тому він радіє, коли артисти порушують соціальні проблеми у своїй творчості.Ба більше, ANDRUX наголошує, що мистецтво дійсно може змінити життя багатьох людей та плинути на світосприйняття. Свого часу, для артиста точкою відліку любові до себе став фільм “Молитви за Боббі, а зараз він радіє, коли його творчість позитивно впливає на інших.

“Найбільше запам’яталось повідомлення підлітка: “Я більше себе не ненавиджу. Дякую”. Цей хлопець знайшов щось, що перемкнуло ненависть до себе на любов, в моїй музиці. Від цього тепло на душі, адже головна мета моєї творчості – сіяти радість і любов”, – зауважив артист.

Але, за словами ANDRUX, в Україні досі існує велика кількість українських митців, які бояться відкрито підтримувати ЛГБТК+- спільноту, навіть маючи до неї приналежність.

Артист зазначає, що гомофобія в Україні — це страшне явище. Заперечуючи цей факт, артисти ризикують втратити значну кількість аудиторії. Тому зазвичай уникають будь-яких коментарів стосовно ЛГБТК+- спільноти, аргументуючи це тим, що “це прямо не стосується їх”.

“Я правда не розумію, як права і безпека людини можуть не стосуватись іншої людини. Я – чоловік, але завжди стоятиму за права жінок, так само як стоятиму за права людей належних до іншої раси. Для цього не треба належати до певної категорії, вистачає просто мати людське серце, яке і робить тебе людиною, і не дозволяє стояти осторонь, коли права інших людей грубо й відкрито дискримінують”, — висловився ANDRUX.

Ба більше, він розповів найрозповсюдженіші стереотипи про ЛГБТК+- спільноту та спростував їх.

За словами ANDRUX, вислів про те, що “не хочу, щоб мої діти побачили гей пару і стали геями” не відповідає дійсності. Адже музикант протягом усього життя бачив лише гетеро пари, дивився гетеро фільми й гетеро порно, але не став від цього гетеросексуалом.

Окрім того, артист зазначає, що вважати приналежність до ЛГБТК+- спільноти гріхом — не має будь-якого сенсу, адже орієнтація закладається на генетичному рівні, а виховання та інші чинники жодним чином не впливають на її формування.

“Обирають шпалери й майонез на салат. Орієнтація ж, як і колір очей, явище генетичне. Безглуздо у 2024 сперечатись з провідними науковими інституціями світу, аргументуючи факт власної неосвіченості стереотипами радянського союзу”, — наголосив ANDRUX.

Окремо артист відповів на висловлювання людей, які стверджують, що “бог не любить геїв”. Музикант зазначає, що Ісус не сказав жодного слова про геїв. Натомість слово “любов” повторюється в Біблії 310 разів. Важливо, що це почуття не має кордонів та може проявлятися у будь-яких значеннях та сенсах

“На жаль, сучасна церква або читає між рядків, або забула, що Ісус мив ноги навіть повіям на знак прояву любові. У той час переважна більшість сучасних вірян яро ненавидить свого ближнього, якого відповідно до Біблії треба “любити як самого себе”, – розповів ANDRUX.

Коментуючи заклики людей “знайти нормальну дівчину”, артист зазначив, що зазвичай з гумором любить відповідати гетеро чоловікам, що “вони просто не мали нормального мужика”.

Окрім, того, ANDRUX, що мав в житті дівчат, але вони не змогли змінити його природу.

 

Проте музикант наголосив, що сприйняття ЛГБТК+- спільноти повільно, але змінюється в українському суспільстві. На його думку, в Україні в майбутньому ухвалять закон про одностатеві шлюби навіть попри те, що зараз часто лунає фраза “не на часі”.

“Я вірю, що життя і безпека людини (в цьому випадку великої частини населення), як ніколи на часі. Особливо зараз, коли нелюди з мордору забирають життя українців. Не вкладається в голові, як можна гнобити й бажати зла своїм же. Людям, які разом з тобою вірять і докладаються до наближення перемоги”, — поділився думками ANDRUX.

Артист наголошує, що еволюція суспільства – це не зворотний процес, тому він вірить що з часом гомофобія буде прирівняна до актів варварства в середньовіччі, коли жінок спалювали за їхні думки, які відрізнялися, від чоловічих.

“Можливо, я не побачу цей час, проте вірю, що він настане. Як казав Гарві Мілк у своїй “Промові Надії”: “Hope will never be silence”. Любов і надія – це не ті речі, які можна заборонити або зламати. Тому я й маю надію на любов. Любов до себе. Любов до ближнього. Любов до незнайомця”, – зазначив музикант.

Зазначимо, що червень – це не просто початок літа, це ще й Місяць Гордості, час, коли ЛГБТК+- спільнота у всьому світі об’єднується, щоб відзначити свою свободу та рівність. У цей час проходять марші гордості, просвітницькі заходи, вечірки, а ЛҐБТК+ спільнота заявляє про свої права.

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар