Книжки про гомосексуальність, юнацтво та ідентичність: нова література з репрезентацією ЛҐБТКІ+ українською

1 квітня, окрім популярного дня приколів, вважається датою, присвяченою книжкам із репрезентацією ЛҐБТКІ+ та їхніх досвідів, сповіщує у соцмережах Точка опори ЮА.

На книжкових полицях в Україні з’являється дедалі більше якісних перекладів іноземної літератури, а також творів українських авторів та авторок.

Нумо знайомитися з книжками, яких ще зовсім нещодавно в Україні не було!

«Блакитний — теплий колір», Жуль Маро

Книга-комікс про ніжні та тендітні стосунки двох юначок. «Блакитний — теплий колір» — це сумна історія втрат та розбитого серця, але поки триває кохання Емми та Клементін, воно надихає та підтримує. Український переклад книги з’явився у 2023 році.

«Червоний, білий та королівський синій», Кейсі Макквістон

Фільм за бестселером Кейсі Макквістон «Червоний, білий і королівський синій» став одним із найочікуваніших релізів 2023 року. І тоді ж в Україні з’являється перекладена друкована книга українською мовою. Роман про кохання двох хлопців, написаний у жанрі комедії, з цікавим сюжетом та героями.

«Майже хороші хлопці», Дар’я Чайка

«Майже хороші хлопці» — це підлітковий роман, який крутиться навколо ґей-тематики. В оповідача цієї книжки був найближчий друг Кім. Проте цього літа хтось злив в інтернет особисте листування Кіма, і так вся школа дізналася, що він — ґей. Тепер він опинився в центрі уваги абсолютно всіх, і це не та увага, якої йому хотілося б. Книга вийшла у 2024 році і заснована на українських реаліях.

«Коли завмирає серце», Еліс Осеман

Серія коміксів з п’яти, на даний момент, томів. Перший з’явився в Україні у бурхливому 2022-му, а останній, п’ятий, вийшов цього року. Кожна окрема частина сама по собі цікава. «Коли завмирає серце» — найкращий бестселер для підлітків, які пізнають, приймають себе та світ. Але також ці книжки читають і ті, хто старше.

«Припини свої вигадки», Філіпп Бессон

«Припини свої вигадки» — невелика за обсягом, але тяжка автобіографічна історія Філіппа Бессона про пошуки себе та вагому силу кохання, роль жаги у нашому житті. Вона з’явилася в українському перекладі у 2023 році.

Текст: Марко І-Крапка

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар