ILGA-Europe разом з низкою інших відомих ЛГБТК організацій випустили спільну заяву до річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну

Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Центр “Наш світ”.

Дякуємо нашим друзям і колегам за підтримку в цей найважчий для нас час!

Центр “Наш світ” та більшість українських ЛГБТК організацій є членами цієї найбільшої у світі ЛГБТК асоціації. Надаємо переклад заяви українською мовою:

24 ЛЮТОГО 2022 РОКУ РОСІЯ НАПАЛА НА УКРАЇНУ. СЬОГОДНІ МИ ВІДЗНАЧАЄМО РІК СТІЙКОСТІ ТА ХОРОБРОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, ЯКИЙ БОРЕТЬСЯ ПРОТИ ЦІЄЇ АГРЕСІЇ, ПІДТРИМУЄ СВОЇ СПІЛЬНОТИ ТА ПЕРЕЖИВАЄ НАЙБІЛЬШУ ГУМАНІТАРНУ КРИЗУ В ЄВРОПІ З ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ.

Ця війна поставила серйозні виклики перед Україною, включаючи ЛГБТКІ спільноту, що залишається однією з найбільш маргіналізованих соціальних груп у країні. Ми високо оцінюємо зусилля наших партнерів в Україні – ЛГБТКІ організацій та активістів, які сьогодні об’єдналися у наданні гуманітарної підтримки тим, хто постраждав від дискримінації, ізоляції та економічних труднощів через вторгнення.

Як міжнародні та регіональні правозахисні та адвокаційні ЛГБТКІ організації, ми солідарні з українською ЛГБТКІ спільнотою і хочемо підвищити силу та стійкість багатьох квір-організацій та окремих осіб перед обличчям війни. З початком вторгнення ЛГБТКІ активісти в Україні негайно почали створювати притулки для представників спільноти, організовувати транспортування для тих, хто залишає окуповані території та втрачає житло, надавати матеріальну підтримку тим, хто потребує їжі, ліків, одягу та всього іншого найнеобхіднішого.

Окрім визнання неймовірних гуманітарних зусиль, які доклали українські ЛГБТКІ організації та спільноти, ми також хочемо підкреслити та підтримати адвокаційні зусилля із досягнення рівних прав для всіх ЛГБТІК громадян – юридичне визнання партнерства та батьківства, захист від злочинів ненависті, юридичне визнання статі та право на свободу від дискримінації в усіх сферах життя.

Ми вшановуємо і підтримуємо всіх українських квір-активістів, які продовжують боротися за цивільне партнерство для одностатевих пар, попри складну політичну ситуацію та всі виклики, які несе російське вторгнення в Україну. Ми твердо переконані, що сьогодні ЛГБТКІ українці повинні мати рівні права, і закликаємо українських політиків працювати над цими критично важливими законодавчими актами.

У цю річницю невиправданого вторгнення в Україну ми бачимо, чого досягла українська ЛГБТКІ спільнота. Протягом цього дуже важкого року спільнота допомогла тисячам людей вижити, а також зміцнила рух і зберегла його видимість.

Проте боротьба не закінчена. Ми дуже пишаємося нашими квір-партнерами, друзями та колегами в Україні та обіцяємо продовжувати нашу підтримку стільки, скільки буде потрібно в цей безпрецедентний час. Ми залишаємося єдиними в солідарності з Україною та закликаємо всі спільноти в усьому світі продовжувати підтримувати своїх братів, сестер і небінарних суродженців у цій країні, поки вони продовжують свою боротьбу.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією