Гурт Kalush Orchestra виступив у на прайді у Стокгольмі на підтримку України

Український гурт Kalush Orchestra, який у травні переміг на пісенному конкурсі «Євробачення» з композицією Stefania, виступив у суботу, 6 серпня, в столиці Швеції Стокгольмі. Концерт пройшов у рамках фестивалю «Стокгольм Прайд» та зібрав не тільки аплодисменти, а й гроші на підтримку України.

Перед концертом учасники гурту розповіли Радіо Свобода про те, які меседжі вони намагаються донести до міжнародної спільноти під час повномасштабного вторгнення російської армії в Україну та як у світі зараз сприймають українську музику.

Учасники гурту Kalush Orchestra прилетіли до Стокгольму у п’ятницю вночі. В аеропорту їх зустрічали представники організації Help Ukraine Gothenburg, яка запросила музикантів до Швеції одразу після їхньої перемоги на конкурсі «Євробачення».

Stockholm Pride називають наймасштабнішим у Скандинавії, його учасниками та гостями традиційно стають представники шведського уряду та парламенту, дипломати, шведські та міжнародні бізнес-компанії. На заходах під час цього фестивалю збирають гроші на благодійні проєкти. Цього року війна Росії проти України стала однією з тем, про яку згадували на Прайді.

На головній сцені Stockholm Pride під час виступу Kalush Orchestra інформували про збір коштів на купівлю автомобіля швидкої допомоги для України, а після концерту в Стокгольмі з цією ж метою провели благодійний аукціон за участю Kalush Orchestra. Посольство України у Швеції привітало приїзд музикантів та запросило на своїй сторінці в фейсбуці доєднатися до благодійного збору коштів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією