Громадська організація Жіноче об’єднання Сфера відправила листа до міського голови Ігора Терехова щодо перейменування вулиці Плеханівської на честь героя України Георгія Тарасенка

Про це організація сповіщує у соцмережах.

25 березня, у роковину загибелі Героя України, командира добровольчого формування «Фрайкор» Георгія Тарасенка, який помер у боях за Харківську область у російсько-українській війні, мер Харкова Ігор Терехов повідомив про намір перейменування центральної вулиці міста, вулицю Плеханівську, на честь Георгія Тарасенка. За словами мера Харкова, «найближчим часом вулиця Плеханівська буде названа на честь Георгія Тарасенка. Я давав слово і я його дотримаю».

В цей момент у голові каменем застрягає питання: то хто ми? Суспільство, яке відбудовує країну згідно з принципами європейських і демократичних цінностей, проводить громадські обговорення та приймає прозорі рішення, чи суспільство, в якому рішення приймаються групою привілейованих людей, у закритих кабінетах, без обговорення та без опори на законодавство? Чи готові ми повернутися на 50 кроків назад до радянського устрою, де рішення міського чи національного масштабу приймаються за особистих домовленостей та принципом «даю та тримаю слово»?

Єдине слово, яке влада та законотворці мають «тримати», це слово закону, що має чіткі протоколи та є детально прописаним у законодавстві України.

Очевидно, що у таких чутливих питаннях, які зачіпають теми культурної пам‘яті, національно-героїчної міфотворчості та скорботи, немає місця легким відповідям та швидким рішенням. Саме тому додатково до офіційних прохань, які можна знайти у листі за посиланням, ми пропонуємо міській раді створити спеціальну комісію, яка зможе надати експертну оцінку щодо новоутворення топонімів в умовах повномасштабної війни.

ГО ХЖО «Сфера» надіслала відкритого листа до харківського міського голови Ігоря Терехова, метою якого є:
– по-перше, прийняття до громадського обговорення викладених у відкритому листі зауважень;
– по-друге, врахування наведених нами фактів та аргументів при прийнятті рішення щодо прейменування вулиці Плеханівської на вулицю імені Георгія Тарасенка;
– по-третє, розгляд інших можливих варіантів вшанування пам’яті Героя України Георгія Тарасенка.

Ознайомитися зі звернення ви можете за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1V6gKVIKLqCru5OdUcYW97CACTwyRSFdU-5fsEt70w8s/edit?usp=sharing

Безумовно визнаючи героїзм Георгія Тарасенка як громадянина України, який загинув боронячи батьківщину від окупанта, ми водночас не можемо стояти осторонь, коли у найважчий для країни час мер Харкова Ігор Терехов одноосібно та безапеляційно ініціює перейменування вулиці на честь людини, яка є відповідальною за організацію серії нападів на журналістів, громадських активістів та на представниць ЛГБТК+ спільноти.

Серед великого переліку фактів, які вказують на пряму причетність Георгорія Тарасенка до переслідувань та нападів на представників громадянського суспільства, зокрема добре задокументованими є епізоди зриву та блокування публічних та закритих ЛГБТК+ заходів, напади на окремих активістів та активісток з ЛГБТК+ спільноти та псування комунальної власності. Детальніше ознайомитися з цими фактами ви можете за посиланнями у відкритому листі.

Кожна людина, яка слідкує за риторикою українського дипломатичного представництва, яке захищає інтереси України на міжнародній політичній арені, знає на яких заставах наша держава отримує фінансову, воєнну та політичну підтримку. Ці застави – це розбудова демократичної держави та громадянського суспільства, а також впровадження прозорості у політичних процесах та забезпечення втілення принципів прав людини, які гарантують рівність та безпеку всім громадянам та громадянкам незалежно від жодних упереджень.
Хочемо підкреслити важливість вивчення міжнародного досвіду вшанування пам‘яті загиблих. В епоху відкритих знань ми маємо можливість переймати досвід народів чи країн, які вже стикалися з потребою у вшануванні пам‘яті. Отже, ми можемо обирати найкращі практики та пристосовувати до наших реалій.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією