ГО «ПРОЖЕКТОР» оприлюднила результати документування воєнних злочинів проти ЛҐБТІК+ на Херсонщині

Команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» оприлюднила підсумковий звіт за результатами документування воєнних злочинів проти ЛҐБТІК+, що проводилось з березня по вересень 2023 року на звільнених територіях Херсонщини.

Адвокати, юристи та журналісти ГО «ПРОЖЕКТОР» зібрали докази порушення прав людини, які можуть свідчити про воєнні злочини та злочини проти людства, в тому числі переслідування за ґендерною ознакою. Разом з благодійною організацією «Інша», команда проєкту відшукала представників ЛҐБТІК+спільноти, що зазнали незаконних дій з боку російських військових під час перебування під окупацією. Кейс-менеджери проєкту отримали контакти 176 людей, про яких було відомо, що вони стали постраждалими або свідками жахливих подій. На жаль, доля 69 осіб з них й досі невідома.

Серед повідомлень тих, кого вдалося опитати правозахисникам, є прямі та опосередковані свідчення злочинів російської армії. Незаперечні докази у 18 випадках запротокольовано для подальшої передачі у відповідні органи. В двох випадках відкрито кримінальні провадження, і ще одна заява потерпілої особи подана до Офісу Генерального прокурора.

У підсумковому звіті представлено на ознайомлення широкому загалу випадки, які демонструють найбільш розповсюджені злочини російських військових щодо ЛҐБТІК+. Ця інформація проаналізована через призму українського законодавства та джерела міжнародного права. Крім того, до звіту додана історія нарощування ненависті проти ЛҐБТІК+ через російські наративи.

Звіт доступний за лінком https://www.projector.org.ua/zvit-on-documenting-war-crimes-against-lgbtq/

Даний проєкт здійснювався за підтримки американської правозахисної організації OutRight International. Окрему подяку автори звіту висловлюють Європейському фонду за демократію, Офісу Генерального прокурора та Національній поліції України, зокрема Одеському та Херсонському підрозділам.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар