Чоловік, який напав на Хелен у Львові, понесе покарання за злочин на ґрунті трансфобії

Про це у соцмережах сповіщує ГО Gender Stream.

Суд визнав нападника на Хелен винним у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 2 статті 161 ККУ. Це стаття “Порушення рівноправності громадян, залежно від їх расової, національної, регіональної належності та іншими ознаками”. У тексті судового вироку зазначається, що мотивом вчинення злочину стала саме дискримінація за ознакою трансгендерності.

Обвинуваченому призначили максимально можливий в рамках санкції статті штраф — 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 000 гривень. Вирок суду набере чинності через 30 днів. У разі несплати штрафу, суд має право переглянути покарання у бік більш суворого.

Від моменту подання заяви до поліції до оголошення судового вироку Хелен супроводжувала ГО Gender Stream. У суді інтереси потерпілої представляла адвокатка Наталя Радіонова, супровід якої забезпечила організація.

“Попри всі обставини, ми розглянули справу та домоглись справедливого вироку. З боку захисту обвинуваченого були спроби опору — справу хотіли перекваліфікувати на іншу статтю “Завдання легких тілесних ушкоджень”. Ці намагання ми, звісно, відкинули, адже за всіма ознаками йдеться саме про злочин на ґрунті ненависті, і обвинувачений цього не заперечував”, — розповіла пані Наталя.

Цей прецедент можна назвати історичним, адже в Україні майже не виносять вироків у справах про злочини на ґрунті гомо- й трансфобії.

“Це важливий крок на шляху до захисту прав ЛГБТКІ+ людей в Україні. Навіть попри воєнний стан наша країна має потенціал для розвитку та покращення законодавства. Це ще раз демонструє, що ми можемо і готові до впровадження законопроєкту 5488”, — коментує виконавча директорка GenderStream Ольга Полякова.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар