Читательницу сайта оскорбила публикация о ЛГБТ на войне. Вердикт экспертов: дискредитации нет

Детектор.Медиа совместно с Институтом массовой информации запустили механизм жалоб на журналистские материалы, нарушающие профессиональные стандарты.

Одна из читательниц уже воспользовалась этой возможностью и пожаловалась на публикацию о ЛГБТ на войне. Вот ссылка на материал – https://www.0629.com.ua/news/3024093/lgbt-na-vijni-ak-voni-zahisaut-krainu-vid-rosijskoi-agresii.

Женщина считает, что статья дискредитирует украинскую армию.

Вот заключение экспертов:

«Повідомлення у ЗМІ про дії чи заходи, що проводяться певною соціальною групою і не мають однозначної підтримки в суспільстві, не мають нічого спільного з дискредитацією.Медіа не мають замовчувати факти, тенденції та явища незалежно від їхнього сприйняття».

«Презентацію ветеранського об’єднання «Військові ЛГБТ», як випливає з матеріалу, проводили представники самого об’єднання у вільний від служби в армії час, або колишні військові. Отже, це не є офіційний захід армії.. Природно, що оскільки ЛГБТ-люди становлять певний відсоток українців, то вони є і серед військових».

«Українське законодавство не криміналізує гомосексуальних практик, але й не виокремлює ЛГБТ серед ознак, за якими дискримінація людей є неприпустимою, тобто можна сказати, що в цій частині діють загальні норми про заборону дискримінації».

«Ініціатива «МедіаЧек» вважає, що редакція інтернет-видання 0629.com.ua у матеріалі «ЛГБТ на війні. Як вони захищають країну від російської агресії» не дискредитувала українську армію».

Полный текст заключения экспертов читайте здесь.

Источник

Поділись публікацією