Читательницу сайта оскорбила публикация о ЛГБТ на войне. Вердикт экспертов: дискредитации нет

Детектор.Медиа совместно с Институтом массовой информации запустили механизм жалоб на журналистские материалы, нарушающие профессиональные стандарты.

Одна из читательниц уже воспользовалась этой возможностью и пожаловалась на публикацию о ЛГБТ на войне. Вот ссылка на материал – https://www.0629.com.ua/news/3024093/lgbt-na-vijni-ak-voni-zahisaut-krainu-vid-rosijskoi-agresii.

Женщина считает, что статья дискредитирует украинскую армию.

Вот заключение экспертов:

«Повідомлення у ЗМІ про дії чи заходи, що проводяться певною соціальною групою і не мають однозначної підтримки в суспільстві, не мають нічого спільного з дискредитацією.Медіа не мають замовчувати факти, тенденції та явища незалежно від їхнього сприйняття».

«Презентацію ветеранського об’єднання «Військові ЛГБТ», як випливає з матеріалу, проводили представники самого об’єднання у вільний від служби в армії час, або колишні військові. Отже, це не є офіційний захід армії.. Природно, що оскільки ЛГБТ-люди становлять певний відсоток українців, то вони є і серед військових».

«Українське законодавство не криміналізує гомосексуальних практик, але й не виокремлює ЛГБТ серед ознак, за якими дискримінація людей є неприпустимою, тобто можна сказати, що в цій частині діють загальні норми про заборону дискримінації».

«Ініціатива «МедіаЧек» вважає, що редакція інтернет-видання 0629.com.ua у матеріалі «ЛГБТ на війні. Як вони захищають країну від російської агресії» не дискредитувала українську армію».

Полный текст заключения экспертов читайте здесь.

Источник

Поделись публикацией
Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

восемнадцать − пятнадцать =