3 роки тому було подано до парламенту Законопроєкт 5488

Рівно 3 роки тому Законопроєкт 5488 був поданий до парламенту, він пройшов найважливіший для його розгляду профільний комітет та навіть був включений до порядку денного ВР, але так і не був проголосований. Про це у соцмережах сповіщує ГО Інсайт.

Про що цей законопроєкт?

Це документ, який законодавчо фіксує визначення “злочину на грунті ненависті” та передбачає покарання за вчинення таких злочинів. Саме в цьому законопроєкті є нарешті включення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності як захищених ознак, за якими можуть (і вчиняються) такі злочини. Так само як стать, вік, раса та інші ознаки.

Простими словами – це можливість та реальний шанс притягувати до відповідальності винних у нападах на представниць/ків ЛГБТ-спільноти через їх сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність.

Чому він потрібен?

Зараз злочини на грунті ненависті щодо представниць/ків ЛГБТ-спільноти фіксують як “хуліганку”. Винуватці або уникають покарання, або ж обходяться невеликим адмінштрафом.
Така безкарність породжує все нові й нові напади на квір-людей та підвищує важкість таких злочинів.

Ми спостерігаємо сумну тенденцію збільшення звернень у нашу юридичну службу саме з запитами про вчинення нападів на ЛГБТ-людей.

Що робити, щоб законопроєкт був прийнятий?

Ми разом з іншими правозахисними організаціями підготували маніфест-нагадування про необхідність негайного прийняття 5488.

Поширюйте його, закликайте до негайних змін!

Нам необхідно зробити цей крок, стати ближчими до демократичних країн, де гідність й права людини на першому місці, подалі від держави-терористки, де життя людей немає цінності.

Ми маємо боротись і захищати своє право на гідне життя!

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар