264 силовика и транс-люди: в Запорожье состоялась акция в честь памяти жертв трансфобии

Вчера, 20 ноября, был День Памяти трансгендерных людей – в Запорожье также прошла акция-реквием. Она состоялась на площади Фестивальной. Мероприятие охраняли более 250 силовиков.

Зачем нужен этот день и почему акцию охраняло так много правоохранителей, читайте в репортаже 061.

Трансгендерность — это несовпадение гендерной идентичности или гендерного выражения человека с зарегистрированным при рождении полом. Некоторые трансгендерные люди идентифицируют себя с полом, противоположным зарегистрированному, другие имеют идентичности, выходящие за рамки бинарной гендерной системы.

“Цей день існує з 1999 року, коли друзі та знайомі Ріти Хестер, яка була жорстоко вбита на ґрунті трансфобії, вийшли на вулиці Сан-Франциско, щоб привернути увагу до трагедії. Тоді їх підтримали сотні людей. З того часу в усьому світі проходять акції та заходи. Це про вбивства, про халатність лікарів, доведення до самогубства. Більше 100 транс-людей гинуть щороку по всій земній кулі. Сьогодні запорізькі активісти та активістки вийшли сюди, щоб показати, що це дуже актуально для України”.

Кроме Риты Хестер, также была история телеведущей, трансгендерного мужчины, которому отказались помогать при раке яичников (потому что это было за пределами понимания врачей”, а также диджея, которого выследили и убили.

“Я прийшов сьогодні сюди, тому що, по-перше, я також є трансгендером, і кожного дня устрічаюся з ненавистю людей і трансфобією. А по-друге, тому, що мені хотілося б, аби люди частіше звертали увагу не лише на своє “я” та якісь традиційні цінності, але й на те, що коїться навколо них. Дуже багато людей помирає через трансфобію, але інші цього просто не бачать”, – рассказал участник акции Александр Стриж.

На фото Александр слева.

“Я вийшла сюди, бо вважаю, що в світі не повинно бути трансфобії та жодної дискримінації загалом, – рассказала участница акции Рита. – Найчастіше транс-люди стикаються з тими упередженнями, коли їхню ідентичність називають несправжньою, що цього взагалі не має існувати, що транс-люди – взагалі не люди. Найчастіше це також зустрічається в медичних закладах: дуже часто буває таке, що ти приходиш до лікаря, а він не знає, що з тобою робити”.

Как рассказали 061 сами правоохранители, акцию охраняли 150 нацгвардейцев и 114 полицейских.

“Ми не очікували, що буде так багато поліції – це міри безпеки. Це нас радує, але ми самі в шоці. Якби не було раніше зірваних акцій трансгендерних людей, якби не було нападів на прайди та на інші ЛГБТ-акції, то ми б, звісно, змогли б обійтися без цього кордону – просто вийти обі тихо й мирно і реалізувати своє конституційне право на вільні зібрання. Дуже велика подяка поліції за те, що вона для нас робить, але, на жаль, наше суспільство дуже агресивно до цього ставиться”, – объяснил Ян Губский, организатор от “Transgeheration Z”.

Напомним, в этом году “Радужный флешмоб” в Запорожье переехал из-за угрозы насилия – его также охраняло много силовиков. В прошлом году 16 мая, в Запорожье возле мэрии проходил «Радужный флешмоб 2018» – акция в поддержку ЛГБТ-сообщества, где горожане выступили с плакатами и выпустили шарики. Во время акции мужчина кинул в толпу петарду – задержание есть на видео. Мужчину, кинувшего петарду, суд оштрафовал на 17 тысяч. Подробности из суда можно прочитать здесь: “Будьте как дети и ножички верните: заседание суда по делу о взрыве на ЛГБТ-акции в Запорожье в цитатах”.

В посте, опубликованном в Instagram “Kyivpride”, объяняется, что трансфобия основном возникает из-за незнания о трансгендерности. В честь этого дня организация рассказала о трансгендерности,  и в чем проявляется трансфобия:

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

20 листопада – День Пам’яті Трансгендерних людей. У цей день привертають увагу до насильства, якому піддаються трансгендери та шанують жертв, що постраждали від трансфобії. Трансфобія здебільшого виникає через незнання про трансгендерність. У честь цього дня ми вирішили розповісти про трансгендерність і у чому проявляється трансфобія. ГОРТАЙТЕ ЗОБРАЖЕННЯ ДОПИСУ➡️ ДІЛІТЬСЯ ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО ТРАНСГЕНДЕРНІСТЬ! Поважайте трансгендерних людей та їхнє самовираження, протидійте трансфобії і будьте союзниками та союзниками транс*-людей! ?? Ph: @arrideo.photography

Публикация от KYIVPRIDE ???️‍? (@kyivpride)

Источник

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією