105 випадків гомофобії і трансфобії зафіксували в Україні за рік

105 випадків гомофобії, трансфобії та інших проявів дискримінації стосовно ЛГБТ-спільноти зафіксували в Україні протягом 2022 року, йдеться звіті правозахисної організації «Наш світ».

Цей показник знижується в Україні вже третій рік поспіль: у 2021-му в Україні задокументували 141 випадок нападів, дискримінації й інших порушень прав ЛГБТ-людей. Це дещо менше, ніж у 2020-му, і майже втричі менше, ніж у 2019-му, коли зафіксували 369 випадків.

Зокрема, 31 випадок вчинили російські окупанти на тимчасово окупованих територіях України. Це фізичне насильство, катування, упереджене ставлення, приниження людської гідності, грабежі, викрадання людей і навіть убивство.

Більшість таких правопорушень ставалися на блокпостах і в місцях патрулювання російських військових. Крім того, є дані про два випадки дискримінації, які сталися з українськими біженцями за кордоном, додають у «Наш світ».

Майже половина від усіх задокументованих інцидентів припадає на Херсонську та Київську області, кажуть правозахисники. Це 28 і 22 випадки відповідно. На Львівщині й Донеччині зафіксували по вісім випадків дискримінації ЛГБТ-людей, а в Запорізькій області – шість. По чотири випадки також відомо у Житомирській, Одеській та Харківській областях.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією