Країни, які погіршили ситуацію з правами ЛГБТК+ у 2024 році, від Іраку до Великої Британії

Ці 12 місяців були важливими для прав ЛГБТК+ у всьому світі – як у поганому, так і в хорошому сенсі.

У той час як у деяких країнах були зроблені кроки у правильному напрямку, зокрема в Естонії, яка легалізувала одностатеві шлюби, в інших країнах, таких як Грузія, Казахстан і навіть США, спостерігається зниження рівня рівності ЛГБТК+.

росія, тим часом, продовжує залишатися одним з найнебезпечніших місць для ЛГБТК+.

Ось деякі з країн, які погіршили ситуацію з правами ЛГБТК+ у 2024 році.

Грузія

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на анти-ЛГБТК+ законопроект, але він все одно став законом. (Getty)

Грузія – одна з країн, що викликає особливе занепокоєння.

Незважаючи на спроби президентки Саломе Зурабішвілі заблокувати його, країна прийняла закон, який забороняє зміну гендерного маркера в офіційних документах, забороняє гендерно-підтверджуючу медицину та накладає значні обмеження на свободу вираження поглядів ЛГБТК+.

Це законодавство спонукало різні неприбуткові організації, в тому числі Rainbow Migration, вимагати від Великої Британії вилучити Грузію зі списку безпечних країн.

Мінеш Парех, менеджер з питань політики та зв’язків з громадськістю неприбуткової організації Rainbow Migration, говорить про Грузію: «Існує багато свідчень про небезпеку, з якою стикаються ЛГБТКІ+ люди в Грузії, і за останні місяці ситуація тільки погіршилася.

Вкрай важливо, щоб уряд Великої Британії припинив використовувати визначення «безпечних держав» і забезпечив, щоб люди не поверталися в небезпечні умови. Наразі ми підтримуємо ЛГБТКІ+ грузинів, які налякані перспективою бути відправленими назад до небезпеки, від якої вони втекли».

Парех відзначив зусилля неприбуткової організації, спрямовані на підтримку Ноя, гея з Грузії, сім’я якого піддавала його знущанням через його сексуальність, в тому числі змушувала його приймати ліки, тому що вони вважали, що він «має демона всередині себе».

«Ноа, на щастя, отримав статус біженця, але багато інших грузинів можуть бути відправлені назад у небезпечні для життя ситуації – і тому ми закликаємо уряд скасувати жорстокий Закон про нелегальну міграцію, запроваджений попереднім урядом, і гарантувати безпеку ЛГБТКІ+ людей».

США

Президент Джо Байден веде програшну битву. (Getty)

Незважаючи на зусилля нинішньої адміністрації щодо просування прав ЛГБТК+, включаючи проведення одного з найбільших прайдів у Білому домі, а також те, що Джо Байден став першим чинним президентом, який дав інтерв’ю новинному виданню, присвяченому ЛГБТК+, триваючий натиск анти-ЛГБТК+ законопроектів свідчить про іншу історію.

За даними Американського союзу громадянських свобод (ACLU), з початку року в законодавчих органах США в різних штатах було запропоновано щонайменше 574 анти-ЛГБТК+ законопроекти – на 64 більше, ніж прогнозувалося на 2023 рік.

Законопроекти, деякі з яких були прийняті, включають цензуру навчальних програм, переосмислення гендеру, щоб виключити транс* людей, і заборону гендерно-підтверджуючого догляду для тих, хто не досяг 18-річного віку.

Сорок шість законопроектів набули чинності, 67 ще не обговорювалися, а 62 просуваються через Конгрес.

Що ще гірше, переобрання Дональда Трампа на другий президентський термін не обіцяє нічого хорошого для ЛГБТК+, а один з його головних радників, Ілон Маск, пообіцяв викорінити те, що він називає вірусом «пробудженого розуму» – і, як повідомляється, навіть хоче, щоб Американський союз захисту прав людини (ACLU) був «дефінансований».

Болгарія

Президент Румен Радев пішов слідами росії. (Getty)

За останні кілька років Болгарія мала погані показники щодо дотримання прав ЛГБТК+, і уряд продовжує докладати зусиль, щоб ускладнити життя цієї спільноти.

Президент Румен Радев пішов слідами росії, підписавши закон про заборону так званої ЛГБТ-пропаганди в школах. Закон був схвалений 135 голосами проти 57 у парламенті і набув чинності в серпні.

Одностатеві шлюби, гендерно-підтверджуюче лікування та право на легальну зміну гендерного маркера є незаконними.

Гана

Президент Нана Акуфо-Аддо йде у відставку. (Getty)

У лютому уряд Гани схвалив масштабний закон, який ставить поза законом ідентифікацію себе як ЛГБТК+ і кампанії за права квір-людей.

Закон, який отримав назву «Закон про сексуальні права людини та сімейні цінності Гани», передбачає тюремне ув’язнення терміном до трьох років для засуджених, в той час як будь-хто, кого визнають винним у проведенні пропагандистських кампаній ЛГБТК+, спрямованих на молодь до 18 років, може отримати 10 років ув’язнення.

Президент Нана Акуфо-Аддо має піти у відставку після виборів минулого тижня, відпрацювавши дозволені два терміни. Його має замінити колишній президент Джон Махама після того, як його суперник, віце-президент Махамуду Бавумія визнав свою поразку.

Перспективи для представників ЛГБТК+ спільноти навряд чи значно покращаться, враховуючи, що Махама нещодавно заявив священнослужителям, що одностатеві шлюби і трансгендерність суперечать його релігійним переконанням.

«Віра, яку я маю, не дозволить мені прийняти чоловіка, що одружується з чоловіком, і жінку, що виходить заміж за жінку», – сказав він, як повідомляє Reuters.

«Я не вірю, що хтось може встати і сказати, що я відчуваю себе чоловіком, хоча я народився жінкою, і тому я змінюся і стану чоловіком», – додав він.

Однак він не сказав, чи підпише законопроект, який криміналізує одностатеві стосунки, трансгендерність і захист прав ЛГБТК.

Казахстан

Президент Касим-Жомарт Токаєв підписав закон, який фактично забороняє всиновлення квір парами. (Getty)

Хоча одностатеві сексуальні стосунки в цій центральноазійській країні є законними, ЛГБТК+ люди можуть здавати кров, і існує рівний вік згоди, одностатеві шлюби не дозволені, і переважна більшість населення не вважає гомосексуальність виправданою.

А в лютому президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон про заборону усиновлення для всіх, хто не дотримується «нетрадиційної» сексуальної орієнтації, що фактично унеможливило усиновлення дитини для квір-партнерів.

Ірак

Президент Абдул Латіф Рашид контролював посилення законів проти ЛГБТК+. (Getty)

Ірак довгий час вважався однією з найгірших країн для ЛГБТК+ людей. Але ситуація погіршилася цього року, коли гомосексуальність була кодифікована як незаконна.

Закон, ратифікований президентом Абдул Латіфом Рашидом у червні, конкретно криміналізував будь-яку практику гомосексуальності та транссексуальності, з максимальним терміном ув’язнення до 15 років для засуджених. Уряд також оголосив незаконною зміну гендерних маркерів у документах і заборонив гендерно-підтверджуюче лікування.

Дослідниця Х’юман Райтс Вотч Сара Санбар назвала цей закон «жахливим розвитком подій [і] наступом на права людини».

Сполучене Королівство

Кейр Стармер не полегшив життя транс* людей у Великій Британії. (Getty)

Незважаючи на відставку трансфобного уряду консерваторів у липні, ситуація з правами ЛГБТК+ у Великій Британії не покращилася.

Ніде краще це не було представлено, ніж у щорічній «Веселковій карті» ILGA-Europe, яка показала, що Велика Британія з найкращого місця в Європі з прав ЛГБТК+ у 2015 році різко впала до шістнадцятого місця на сьогодні.

Цьому падінню не сприяла ворожість нового уряду до трансгендерних людей. Цього року міністр охорони здоров’я Уес Стрітінг, який заявив, що не вважає трансґендерних жінок жінками, продовжив заборону на блокатори статевого дозрівання для трансґендерів віком до 18 років, незважаючи на те, що немає жодних достовірних доказів того, що вони шкідливі.

А послужний список прем’єр-міністра Кейра Стармера щодо прав ЛГБТК+ дещо змінився. Невдовзі після приходу на Даунінг-стріт він заявив в інтерв’ю The Times, що жінок, які не пройшли операцію з підтвердження гендерної ідентичності, не можна пускати в місця, призначені лише для жінок, включаючи туалети.

«Вони не мають такого права. Вони не повинні. Ось чому я завжди говорив, що біологічні жіночі простори повинні бути захищені», – сказав він.

І, як повідомляє The Independent, він сказав:

«Я не прихильник того, щоб у наших школах викладали гендерну ідеологію».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар