Усі ці країни здобули значні перемоги у боротьбі за права ЛГБТК+ у 2024 році

Цього року низка країн зробила кроки назустріч правам ЛГБТК+.

Від введення заборони на так звану конверсійну терапію до запровадження реформ, які полегшують зміну гендерних маркерів, – ось деякі з країн, які зробили правильні кроки у 2024 році.

Гондурас

Honduras. (AFP via Getty/ ORLANDO SIERRA/)

У листопаді ця центральноамериканська країна скасувала заборону на донорство крові для ЛГБТК+, а це означає, що чоловіки, які мають секс із чоловіками, тепер можуть здавати кров.

Німеччина

Germany. (Christian Ender/Getty Images)

Парламент Німеччини ухвалив Закон про самовизначення, який полегшує транс- і небінарним людям віком від 14 років можливість легально змінити ім’я та стать, просто подавши відповідну заяву до РАЦСу.

Кюрасао

Curacao. (Getty)

Одностатеві шлюби стали легальними на Кюрасао, голландському острові в Карибському морі, після того, як Верховний суд Нідерландів постановив, що квір-пари мають право на шлюб.

Данія

Прапор Прайду майорить біля Борсена, старої фондової біржі в столиці Данії Копенгагені. (BirgerNiss/Getty Images)

У липні Данія скасувала період відстрочки для донорства крові для чоловіків, які мають секс із чоловіками. Раніше вони не могли бути донорами, якщо мали статеві контакти протягом попередніх чотирьох місяців. Тепер правила щодо донорства поширюються на всіх, незалежно від сексуальної орієнтації.

Чехія

Prague Pride. (Matej Divizna/Getty Images)

У липні Чехія дозволила геям і бісексуалам здавати кров.

Латвія

Латвійські одностатеві пари тепер можуть укладати цивільні союзи. (Getty)

Латвійський закон, що дозволяє одностатевим парам створювати цивільні союзи, набув чинності 1 липня.

Парам, які перебувають у цивільному шлюбі, надаються певні податкові та соціальні пільги, а також пільги на відвідування лікарні, хоча вони все ще мають менше прав, ніж одружені пари. З юридичної точки зору, шлюб все ще визначається як союз між чоловіком і жінкою.

Намібія

Namibia (Getty)

Одностатеві стосунки за взаємною згодою стали легальними в Намібії після того, як Верховний суд постановив, що закони, які криміналізують таку близькість, є безумовно недійсними і не мають юридичної сили.

Мексика

Марш ЛГБТК+ у Мехіко. (AFP/Getty Images)

Конверсійна терапія була заборонена. Порушникам закону загрожує від двох до шести років ув’язнення і штрафи. Крім того, вільний і суверенний штат Герреро, розташований на тихоокеанському узбережжі країни, класифікував цю практику як злочин, за який передбачено покарання до шести років ув’язнення.

Штат Табаско легалізував одностатеве усиновлення у квітні, через місяць після того, як Конгрес Юкатана одноголосно схвалив законопроект про самоідентифікацію для транс*громадян.

Одностатеве усиновлення стало законним у Нижній Каліфорнії, а перша гей-пара усиновила дитину в лютому.

Гренландія

Закон про рівне ставлення та боротьбу з дискримінацією, який був схвалений у травні, зробив дискримінацію ЛГБТК+ незаконною. Він забороняє дискримінацію за ознаками сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, гендерного самовираження та гендерних характеристик.

Перу

ЛГБТК+ мітинг у Перу. (Getty)

У травні Міністерство охорони здоров’я підтвердило, що лікарі не повинні проводити конверсійну терапію.

Бермудські острови

Bermuda. (Getty)

У травні донорство крові для чоловіків, які мають секс із чоловіками, стало легальним. Необхідно відповідати певним вимогам, зокрема не мати анального сексу з новим партнером або більше одного сексуального партнера протягом останніх трьох місяців.

Домініка

Верховний суд Домініки скасував закон, що криміналізував одностатеві стосунки (Getty Images)

У квітні Верховний суд цієї карибської країни скасував заборону колоніальної епохи на одностатеві стосунки за згодою. Він також легалізував гомосексуальні стосунки.

Лесото

У Лесото, на півдні Африки, Трудовий кодекс заборонив дискримінацію за ознакою статі та сексуальної орієнтації. Кодекс також оголосив поза законом насильство, переслідування і сексуальні домагання на основі гендерної ідентичності.

Естонія

Естонія – перша з колишніх радянських республік, яка легалізувала одностатеві шлюби. (Getty)

Естонія стала першою колишньою радянською республікою, яка легалізувала одностатеві шлюби у 2023 році, і законодавство офіційно набуло чинності на Новий рік. Одностатеве усиновлення було легалізовано в той же час.

Донорство крові від чоловіків, які мають секс з чоловіками, є законним з березня.

Португалія

Учасники демонструють бісексуальний прапор під час прайду 2019 року в Лісабоні, Португалія. (Horacio Villalobos/Corbis via Getty Images)

Законопроект про заборону конверсійної терапії, ухвалений парламентом Португалії і підписаний президентом Марсело Ребелу де Соузою, набув чинності 1 березня.

У січні відкрита служба в армії як транс- і небінарних людей стала законною.

Греція

Greece. (ARIS MESSINIS/AFP via Getty Images)

Цього року дискримінація ЛГБТК+ стала незаконною, а одностатеве усиновлення та одностатеві шлюби – легальними.

Нідерланди

The Netherlands. (Getty Images/PinkNews)

Донорство крові чоловіками, які мають секс із чоловіками, стало легальним на початку року.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар