Так, Гендер Зед вірить, що, особливо в часи війни, про ці теми важливо розповідати. Саме для цього у листопаді Гендер Зед організували обмін для українських журналісток у Берліні. Учасниці поїздки мали цікаві зустрічі із людьми зі сфери медіа, активізму, правозахисту, факт-чекінгу та протидії дезінформації, які дозволили максимально заглибитись у ЛГБТК+ тему, розібрати питання нерівності прав, шкідливість стереотипів, покращити розуміння маніпулятивно фейкового контенту, протидії дезінформації, викликів війни для жінок та дискримінованих груп.
Надихнувшись поїздкою, вже по поверненню в Україну, журналістки створили чудові матеріали з теми та опублікували їх на своїх ресурсах. В них і про адаптацію життя в Берліні, про першу в Європі ЛГБТК+ організацію, створену біженцями з України, про волонтерську діяльність у Німеччині, про життя жінок в шелтерах для біженців і багато цікавого та корисного.
Рекомендуємо ознайомитись з журналістськими доробками нижче:
У перші дні повномасштабного вторгнення росії сотні тисяч українок виїхали до Європи, рятуючись від війни. Як проходила їхня адаптація, які виклики та бар’єри виникли у жінок? Читай у статті Ольги Романської для «Репортер. Івано-Франківськ».
Після окупації Херсонської області, Марина Усманова вирішила рухатись далі – вона опинилась у Берліні та стала засновницею першої та єдиної української ЛГБТК+ організації в Німеччині! Детальніше про їхню діяльність читай у статті Аліни Мокляк для «Суспільне.Херсон».
Проросійські партії в Німеччині набирають голоси. Як так сталось, що коріння країни-терористки сягнуло так глибоко у Європі? Дізнавайся про це та інше у матеріалі Ольги Романської для «Репортер. Івано-Франківськ».
«Ми різні, але всі ми – одне суспільство, яке прагне до Європи, а не до росії», каже небінарна трансгендерна людина, що активно відстоює права українських ЛГБТК+ людей в Німеччині в складі організації «Kwitne queer». Про тамтешнє становище, боротьбу за видимість й толерантність – у статті Ольги Романської.
«Тегель» – колишній аеропорт і вже як три роки найбільший шелтер для українських біженок. Хтось затримується у ньому на короткий термін, а хтось живе роками – про цей досвід розповідає Міщенко Юлія у матеріалі для «Наш Край».
«У нас однакові цінності, одна мета – жити у суспільстві взаємної поваги і рівних можливостей». Читай розмову із з трансгендерною депутаткою Бундестагу і співзасновником першої в Європі української ЛГБТК-організації «Квітне Квір» в матеріалі Віти Голдман для «Українки».
Український митець, який обожнював, надихався та перекладав європейську літературу! А тепер люди з різних країн їдуть у Берлін, щоб побачити виставку на пам’ять великого Василя Стуса – дізнавайся більше у матеріалі Ксенії Мінчук для «Сестри».
Соціальне та культурне життя є важливим аспектом, а також чудовим способом адаптації в умовах вимушеного переселення в чужу країну. Про адаптацію в столиці Німеччини та чим займається там українська спільнота — в інтерв’ю від Ксенії Мінчук для «Сестри».
Відстань – не завада для бажання допомогти українкам і українцям. Як процвітає волонтерська діяльність у Берліні – читай у статті Ірини Брези для «Заголовок».
Як знайти житло і роботу у чужому місті, як завести нових друзів та стосунки, будучи ЛГБТК+ біженцем у Європі? На це питання відповідає активіст у відео-інтерв’ю Світлани Пензової!
_____
Берлінська дослідницька поїздка стала можливою завдяки підтримці