Точка опори ЮА взяла участь у Форумі «Протидія дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті: європейські стандарти захисту прав людини»

Подію організувала ГО Gender Stream спільно з Радою Європи та Офісом Уповноваженого з прав людини. Форум став важливою платформою для обговорення актуальних питань щодо ухвалення законопроєкту №5488, спрямованого на захист від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті.

Про це Точка опори ЮА повіщає у соцмережах.

Проєктна менеджерка «Точки опори ЮА» Римма Ніколаєнко виступила в панельній дискусії «Стратегії адвокації та залучення громадськості».

Римма поділилась досвідом «Точки опори ЮА» у адвокації цивільних партнерств в Україні, наголосила про важливість адаптації українського законодавства до європейського в євроінтеграційному процесі та виконання Україною рішень ЄСПЛ.

Також Римма розповіла про взаємодію з союзниками/цями в Україні та співпрацю з міжнародними партнерами. Зокрема, нагадала про те, як цієї весни 30 українських правозахисних організацій звернулися з листом до Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, висловивши занепокоєння через затримку прийняття законодавства щодо прав ЛҐБТК+ в Україні на її шляху до євроінтеграції. У відповідь на лист, за дорученням Урсули фон дер Ляєн, представник Європейської комісії Вольфганг Нозар підкреслив, що Єврокомісія наполягатиме на забезпеченні рівності ЛҐБТКІ+ у політичному діалозі та підтримуватиме заходи, спрямовані на боротьбу з насильством, ненавистю та дискримінацією щодо ЛҐБТК+ у країнах-кандидатах на вступ до ЄС.

«Україна — правова держава, яка декларує принцип верховенства права. Цей принцип включає такі аспекти, як повага до прав людини, недискримінація та рівність перед законом. Це мало би бути достатнім підґрунтям для ухвалення важливих законопроєктів 5488 і 9103 (законопроєкт про запровадження в Україні інституту реєстрованих партнерств). Проте, на жаль, реальність виявляється іншою.

Але, на щастя, Україна розпочала процес вступу до ЄС і громадський сектор намагається скористатися цим як вікном можливостей для дотримання основоположних прав і свобод громадян і громадянок країни та прийняття відповідного законодавства.», — Римма Ніколаєнко.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар