У Києві відкрили перший в Україні ветеранський хаб ЛГБТ+ військових

Громадська організація «Українські ЛГБТ військові» відкрила перший в Україні ветеранський хаб ЛГБТ+ військових. Його мета — створення безпечного простору для ЛГБТ+ ветеранів, військових та їхніх союзників.

Про це повідомив кореспондент hromadske.

На заході були присутні гості з посольств, ветеранських спільнот, а також народна депутатка Інна Совсун. Також у межах події військові та ветерани провели вечір творчості. Зокрема, поетка та військовослужбовиця Ярина Чорногуз зачитала свої твори.

«Це для нас дуже значна подія, до якої ми дуже добре йшли. Колись я навіть не міг уявити те, що ми матимемо свій ветеранський простір, у якому ми зможемо вітати наших гостей, друзів, союзників, а також запрошувати депутатів і всіх тих людей, від яких залежить наше життя і життя учасників нашої спільноти», — розповів очільник організації «Українські ЛГБТ+ військові» Віктор Пилипенко.

Він додав, що на відкритті хабу представили виставку відкритих ЛГБТ-військових, а також тих, хто вже загинув, хто за життя не встиг здійснити камінг-аут — на їхніх портретах обличчя були приховані.

«Їхні обличчя закриті для того, щоб захистити їх від аутингу, від можливої гомофобії, якої вони не бажали мати за життя», — пояснив Віктор.

За його словами, у хабі надаватимуть психологічну та юридичну підтримку. Також тут працюють сексологи, щоб допомогти військовим впоратися з травмами війни чи прийняти свою сексуальну орієнтацію.

«Також ми лобіюємо закони, необхідні для безпеки та благополучного життя наших учасників. Закони про цивільні партнерства, закони про посилення відповідальності за злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості», — сказав Пилипенко.

Нагадаємо, у квітні народна депутатка Інна Совсун розповіла hromadske, що просування законопроєкту про цивільні партнерства в парламенті стримує відсутність політичного рішення.

Раніше результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) показали, що близько 70,4% опитаних українців вважають, що ЛГБТ-люди повинні мати ті самі права, що й решта громадян України.

Законопроєкт про цивільні партнерства

Законопроєкт про цивільні партнерства (№9103) зареєстрували в парламенті 14 березня 2023 року. Ним пропонують запровадити реєстроване партнерство (яке також називають «цивільним») як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей. Воно не вважатиметься шлюбом, а проживання людей однією сім’єю не є реєстрованим партнерством, якщо відповідний союз не зареєстровано.

Після реєстрації партнери можуть набувати статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня споріднення одне щодо одного, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи ведуть спільно домашнє господарство.

Автори законопроєкту зазначали, що впровадження реєстрованих партнерств є нагальною потребою. Насамперед щоб захистити права військових, які не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери/партнерки однієї з ними статі. У випадках поранення, зникнення безвісти чи загибелі їхні сім’ї та вони самі не мають достатнього юридичного захисту з боку держави, зазначається в документі.

А нейтральний інститут реєстрованих партнерств дозволить врегулювати зв’язок держави з партнерами та партнерками як частиною суспільства, закріпити їхні права й обов’язки. І водночас не потрібно вносити жодних змін до регулювання шлюбних відносин, «що може на цьому етапі бути чутливим для практиків окремих релігійних вірувань».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар