Місяць прайду, гордості (Pride Month) вже розпочався: щороку протягом червня суспільство говорить про толерантність, проводяться різноманітні освітні заходи та події. Говорити про свободу та досягати її — провідний мотив червня.
Редакція Вікна-новини зібрала кілька рекомендацій фільмів та серіалів, які допоможуть полюбити та прийняти себе, людей довкола. Ці стрічки сповідують толерантність, а також наголошують: кохання є коханням, і ніхто не має права вирішувати за тебе твою долю й щастя.
Також ми додали до списку українські фільми та серіали, про які ти точно чув (-ла), але, можливо, ще не бачив (-ла).
Закордонні фільми про ЛГБТК+
З любовʼю, Саймон
Драматична стрічка, знята на основі книги Беккі Альберталлі Саймон і пропаганда Гомо Сапіенс. Легкий фільм про підлітка, який переживає кризу самотності та не може прийняти свою орієнтацію.
Це тепла, щира комедія, яка підіймає надважливу тему для українського суспільства — толерантність та відкритість до ЛГБТК+ спільноти.
Дівчина з Данії
Ця стрічка розповідає про прийняття себе та розкриття власного Я через призму випробувань, осуду, страху.
Події розгортаються у Копенгагені, на початку 1920 років. Мистецтво допомагає Ейнару усвідомити, що він ідентифікує себе як жінку.
Керол
Ця стрічка визнана Британським інститутом кіно найкращим фільмом про ЛГБТК+ спільноту усіх часів. Фільм розповідає про кохання між продавчинею Терез Белівет та заможною Керол Ейрд, що опинилася на межі розлучення зі своїм чоловіком.
Картина зображує нерівність прав ЛГБТК+ спільноти: адже постає питання позбавлення батьківських прав матері через її так звану нетрадиційну орієнтацію. У реальності такі випадки відбувалися.
Убий своїх коханих
Це біографічна драма, яка розповідає про часи Другої Світової війни у Нью-Йорку.
Сюжет розгортається навколо трьох письменників, які вплинули на літературну течію того часу у США. Троє головних героїв поринають у свою стихію — нищать старі, усталені форми та норми, відважно будуючи нове.
Назви мене своїм імʼям
Драматична історія кохання між юнаком та зрілим чоловіком, яка перетворюється на повне розчарування для першого.
Дія стрічки розгортається в 1983 році. Проте цей фільм — відмінний приклад того, як можуть бути побудовані стосунки з рідними, друзями та із самим собою. Головні герої проведуть нас велосипедними доріжками мальовничою природою, познайомлять з класикою та подарують чудовий плейліст музики на літо.
Портрет дівчини у вогні
Фільм здобув Квір-пальмову гілку за висвітлення ЛГБТ-теми в кіно на Каннському кінофестивалі. Сюжет розгортається у французькому регіоні Бретані XVIII століття.
Двоє жінок — художниця та аристократка, чий портрет для нареченого має зобразити перша. Однак заміжжя не є бажаним для аристократичної жінки, а стосунки між обома стають теплішими та ближчими після особистого знайомства.
Серіали про ЛГБТК+
Сексуальна освіта
У серіалі, який бачили вже чимало глядачів, тема ЛГБТК+ не виступає провідною сюжетною лінією, однак стрічка вчить не лише підлітків, а й дорослих відкритості до нового, пізнання себе та інших.
На прикладі історії головних героїв можна не лише прожити їхній досвід дорослішання, а й дійсно почерпнути знання у темі секс-освіти.
Мені це не подобається
Серіал у стилі драмеді оповідає про життя звичайної дівчини. Однак нудні будні змінюються після того, як у головної героїні зʼявляється телекінетичний дар — внаслідок стресу, пережитого через самогубство батька.
Доки дівчина намагається зʼясувати причину батькового вчинку, у неї завʼязуються стосунки з подругою.
Українські фільми та серіали про ЛГБТ
Перші ластівки (1, 2 сезони)
Молодіжний серіал-антологія (події у сезонах не повʼязані між собою) розповідає про події в українській школі, а згодом — в університеті.
Сюжетна лінія лаконічно та органічно розповідає про життя усіх героїв стрічки, зокрема, й про представників ЛГБТК+ спільноти.
Оскільки події розгортаються в українському місті, нашим глядачам серіал сприймається легше та ближче.
Серіал підіймає також інші дуже важливі теми: сексуальне насильство, самогубство, наркотична залежність.
Уроки толерантності
Цей фільм — справжній ковток свіжого повітря для української індустрії кіновиробництва. Адже стрічка руйнує стереотипний образ гея у кіно, а сюжет змальовує українську дійсність: залякування “чужоземськими” геями, нормалізація висміювання за інакшість, агресія до нового.
Уроки толерантності — це те, що варто подивитися усім.
На щастя, Україна робить кроки уперед до толерантності та рівності.