Геї у Франції стикаються з хвилею нападів після того, як їх заманюють у секс-колаборації
У новому звіті йдеться про те, що не всі напади мотивовані ненавистю до ЛГБТК+.
У новому звіті йдеться про хвилю нападів на геїв у Франції, скоєних молодими зловмисниками, які використовують додатки для знайомств, щоб заманити своїх жертв перед тим, як напасти на них і пограбувати.
Звіт Фонду Жана Жореса доповнює дані, зібрані під час минулорічного опитування, проведеного французьким сайтом розслідувань Mediapart. Опитування Mediapart нарахувало 300 гомофобних засідок по всій Франції в період з 2017 по 2021 рік, тобто приблизно по одній на тиждень. Ця цифра, ймовірно, значно занижує кількість інцидентів через приховування інформації.
Проаналізовані напади майже завжди були пов’язані з пограбуванням і не обов’язково були мотивовані насамперед анти-ЛГБТК+ настроями, зазначають автори звіту.
«ЛГБТ-фобські засідки не завжди мотивовані виключно ненавистю до ЛГБТІ+, але завжди ґрунтуються на ній та її наслідках, і таким чином сприяють її увічненню», – пояснила Флора Болтер, співдиректорка обсерваторії ЛГБТІ+ у Фонді Жана Жореса.
В одному з прикладів було детально описано справу 27-річного Ільєса Б., якого нещодавно звинуватили у збройному вимаганні та збройному пограбуванні після того, як він напав на щонайменше чотирьох жертв протягом трьох тижнів у Парижі у 2022 році. Він знайшов чоловіків у двох анонімних додатках для знайомств PlanSM і Coco.gg, які не залишають жодних слідів взаємодії і приваблюють користувачів, які, можливо, хочуть зберегти свою сексуальну орієнтацію в таємниці.
Як пише LeMonde, «шахрай використовував всі коди гомосексуального флірту, щоб завоювати їхню довіру під час спілкування».
Ільєс Б. домовився про зустріч з чоловіками у себе вдома і повів їх до свого підвалу «для більшої обережності». Там він погрожував їм ножем до горла або тесаком і грабував їх.
Хоча деякі жертви стверджували, що їх ображали гомофобними образами, Ілієс Б. заперечував, що робив їх або мав якусь ворожість до чоловіків «через їхню спільноту». Натомість він вважає, що геї активніше шукають сексуальних контактів і тому їх легше заманити.
«Геїв також сприймають як неповноцінних, тому нападати на них не так вже й погано, – каже Батіст Гарро, голова комітету правової підтримки правозахисної групи “SOS Гомофобія”. «Напад на жінку є неприйнятним в їхньому кодексі честі, а напад на чоловіка є небезпечним, тому що він сильний. Тому напад на гомосексуального чоловіка виглядає як хороший компроміс».
Нападники також б’ються об заклад, що їхні жертви не висуватимуть звинувачень.
«Більшості з них соромно, – каже Терренс Хачадурян, генеральний секретар STOP Гомофобія, – і вони думають, що були настільки дурними, що дозволили цьому статися з ними. За цим стоїть, перш за все, сором за те, що вони геї, і це змушує їх відчувати себе винними».
Він додає, що жертви радше промовчать, ніж зізнаються в поліції, ніж напишуть заяву.
Хоча не всі проаналізовані інциденти були мотивовані ненавистю до ЛГБТК+, багато з них були задокументовані.
Минулого року 23-річний потерпілий чекав на зустріч у себе вдома після обміну повідомленнями в Instagram. До нього прийшли троє людей, побили його та розбили скляну пляшку об голову.
Ситуація загострилася, коли потерпілий поклав руку на стегно нападника.
«Я просто хотів піти до нього додому і пояснити йому, що я не педик, – сказав пізніше злочинець. «Він доторкнувся до моєї промежини. Мені довелося його вдарити».