Що таке дреґ?

На це та інші повʼязяні питання відповідає Gender Stream.

Що таке дреґ?

Це перформанс, завʼязаний на перебільшеній фемінності, маскулінності чи інших виявах гендерної ідентичності. Часто передбачає крос-дресинг: перевдягання в образи, стереотипно притаманні для іншої гендерної ідентичності, аніж та, яка приписана перформеру/ці з народження. Плюс макіяж, хореографія, сценічна майстерність.

А навіщо це робити?

Ну бо прикольно! А якщо серйозно, то цим дійсно можна займатися просто по фану, можна задля критики певних суспільних явищ, привернення уваги до гострих тем і з будь-якою іншою метою.

Це якось повʼязано із трансгендерністю?

Займатися дреґом можуть і цисгендерні, і трансгендерні, і небінарні люди з будь-якою сексуальною ідентичністю. Але так, це явище, безумовно, дуже квіряче по своїй суті, бо підважує загальноприйняті гендерні норми і робить з цього шоу.

А як правильно називати людей, які займаються дреґом?

Дреґ-кінґ (drag king), дреґ-квін (drag queen) чи дреґ-квінґ (drag quing), залежно від того, як сама людина позиціонує свій образ: як маскулінний, фемінний чи небінарний. Іноді парформер(к)и взагалі надихаються явищами природи чи іншими не-людськими штуками, аби витворювати своїх персонажок/ів.

А можна приклади дреґ-артисток/ів для кращого розуміння?

Крім Сердючки (мвахахах), є ціла когорта крутих митців та мисткинь. Сьогодні я хотіли б зосередитися на трьох фантастично талановитих людях, чиєю творчістю захоплююся

🌟 @bee.quing – стильні українські дреґ-квінґ🐝
🌟 @tiptap.timmy – дреґ-кінґ та квір-феміністка з 🇱🇻, CEO @balticdragking , дуже підтримує Україну.
🌟 @valera.be.loved – шалено харизматичний дреґ-кінґ-гопнік з 🇲🇩, і теж дуже нас підтримує.

Своїх королев, королів та небінарчиків рекомендуйте в коментарях

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією