Євросоюз не забуває нагадувати українській владі про ЛГБТК питання, що мають бути вирішені в рамках процесу євроінтеграції України

Наразі її головним завданням в цій сфері є ухвалення законопроєктів 9103 (про реєстровані цивільні партнерства) та 5488 (про поправки до кримінального та антидискримінаційного законодавства, і не минає місяця, щоб українська влада не отримувала сигнали з європейських столиць із цього приводу.

Про це у соцмережах сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Зокрема, 20 березня Інтергрупа з прав ЛГБТІ — найбільша з міжфракційних груп Європарламенту — надіслала президентові Володимиру Зеленському та керівництву Верховної Ради листа, в якому висловила свою підтримку згаданим законопроєктам. Депутати парламенту ЄС нагадали нашій владі про рішення Європейського суду з прав людини, яким було визнано, що відсутність в Україні будь-якої форми правового визнання та захисту одностатевих пар порушує Європейську конвенцію з прав людини, тоді як процес вступу до ЄС передбачає неухильне дотримання стандартів Ради Європи, які, власне і створюються прецедентним правом ЄСПЛ.

Далі в листі зауважується, що законодавство проти злочинів ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності вже ухвалене у всіх країнах-кандидатках в ЄС, за винятком Туреччини та нашої країни. Якщо Україна справді хоче стати повноправним членом ЄС, їй не варто брати приклад із найгіршої з кандидаток, поточна політика якої не залишає їй жодних шансів на приєднання до Євросоюзу.

Так само, питання ухвалення законопроєкту 5488 було порушене за дев’ятому засіданні Діалогу з прав людини Україна-ЄС, що відбулося в Києві 25 квітня. «ЄС закликав Україну прийняти законодавство для боротьби зі злочинами на ґрунті ненависті та забезпечення рівності прав ЛГБТ», — сказано в офіційному повідомленні на сайті Представництва ЄС в Україні.

Війна росії проти України зробила визнання та захист прав ЛГБТК людей не просто важливим, але принциповим питанням, яке чітко відокремлює Вільний світ від Русского міра. Українська влада неодноразово і ясно заявляла, що розуміє та визнає свої обов’язки з цього приводу та згодна з рекомендаціями, які отримує від своїх іноземних партнерів. Настав час переходити від слів до справ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією