Тиждень видимості лесбійок: У тому, щоб бути лесбійкою, є «величезна сила», але стигма і сором продовжують існувати

У тому, щоб бути лесбійкою, є «величезна сила, радість і зв’язок», – закликають учасники кампанії в рамках Тижня видимості лесбійок.

Бути лесбійкою – це «величезна сила», заявляють учасники кампанії, проте приголомшливі вісім з десяти молодих квір-жінок кажуть, що їм було «соромно» за свою сексуальність.

Шокуюче дослідження показує, що молоді лесбійки найбільш схильні приховувати свою ідентичність серед усіх квір-демографічних груп.

Just Like Us, благодійна організація для ЛГБТК+ молоді, опитала 3600 молодих людей у віці від 18 до 25 років, щоб отримати протверезні результати. Вони показують, що «лесбофобські стереотипи все ще процвітають у 2024 році», – сказала виконавча директорка організації Лора Маккей, – але Тиждень видимості лесбійок, який триватиме до неділі, є шансом дати їм відсіч.

«Тиждень видимості лесбійок – це чудова можливість для ЛГБТК+ спільноти та наших союзників зібратися разом і показати лесбійкам, що їм немає чого соромитися, що вони є повноцінними і заслуговують на те, щоб їх святкували», – сказала вона.

Що таке Тиждень видимості лесбійок?

Тиждень видимості лесбійок відзначається щороку на четвертому тижні квітня і включає в себе День видимості лесбійок (26 квітня). Заснований у 2020 році видавницею журналу DIVA Ліндою Райлі, він має на меті підвищити глобальну видимість лесбійок та висвітлити проблеми, з якими вони стикаються.

За словами Ненсі Келлі, колишньої генеральної директорки благодійної організації Stonewall і ведучої Тижня видимості лесбійок у журналі DIVA, це «радісне свято» для лесбійок і всіх ЛГБТК+ жінок і небінарних людей.

Це також можливість поміркувати про те, як далеко просунулася спільнота.

«Коли я росла, мені здавалося, що видимих лесбійок, бі-жінок, квір-жінок, небінарних людей було буквально нуль – нічого з цього не існувало. Люди, звісно, існували, але не було видимих рольових моделей, – каже вона. «Зараз видимість набагато більша. Правовий захист не ідеальний, але він набагато кращий».

Рівноправні шлюби стали реальністю у Великій Британії з 2014 року.

Але попереду ще довгий шлях, закликає Келлі. «Особливо молоді люди все ще можуть відчувати себе дуже самотніми, – каже вона.

«Тиждень видимості лесбійок – це можливість для цих молодих людей озирнутися навколо і побачити – знаєте що? Моє життя може виглядати по-різному. Я можу вирости і стати ким завгодно… Не існує єдиного способу «бути лесбійкою»».

На жаль, застарілі стереотипи продовжують існувати. Згідно з дослідженням Just Like Us, дві головні причини, через які квір-жінки відкладали камінг-аут, полягали в тому, що бути лесбійкою вважається «гидким або незручним» (30%) або «неправильним» (25%). Далі йдуть стереотипні уявлення про лесбійок як про «табу» (23%), «сором’язливих» (23%), «маскулінних» (22%), «надмірно сексуальних» (19%), «непривабливих» (16%) і «чоловіконенависницьких» (12%).

Ця стигма має руйнівні наслідки – не лише для психічного здоров’я людини, але й для її фізичної безпеки.

«Лесбійок часто зображують або як сексуальні об’єкти для чоловіків, або як повністю безстатевих і абсолютно невидимих, – пояснила Ненсі. «А поєднання мізогінії та гомофобії означає, що ми особливо вразливі до сексуальних домагань».

Між 2013 і 2023 роками кількість злочинів на ґрунті гомофобії та біфобії в Англії та Уельсі зросла на 465%. Злочини на ґрунті трансфобії зросли на приголомшливі 1,211% (за даними Управління національної статистики). До 24% молодих бездомних людей є ЛГБТК+, серед них багато лесбійок та квір-жінок, що робить їх особливо вразливими до насильства та шкоди.

«Більшість людей в нашій спільноті і досі відчувають певну форму дискримінації, певну форму несприятливого ставлення – в той момент, коли це дійсно гостро відчувають транс- і небінарні люди», – продовжує Келлі.

Спільнота повинна «згуртуватися», щоб підтримувати одна одну. Тема цьогорічного Тижня видимості лесбійок – #UnifiednotUniform – є свідченням радикальної сили солідарності та турботи.

«У тому, щоб бути лесбійкою, є і завжди була величезна сила, – сказала вона. «Зворотним боком порушення всіх правил щодо того, чого хоче суспільство для жінок, є те, що ти живеш у світі, де ти можеш створювати свої власні правила, свій власний простір, свої власні цінності».

«Я відчуваю потужне почуття радості, любові та зв’язку як лесбійка. І це те, що червоною ниткою проходить через нашу спільноту».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією