Батьки бувають небінарні, і вчора був їх день.
Про це у соцмережах сповіщує Батьківська ініціатива ТЕРГО.
У суспільствах, де бути відкритою ЛҐБТІК+ людиною безпечно, а держава визнає права різних пар і сімей, діти батьків-ґеїв, батьків-лесбійок (тощо) також не приховують і не соромляться своїх родин.
🇺🇦 В Україні також існують одностатеві пари з дітьми, але, допоки наша держава не визнає ані гомосексуальних шлюбів, ані тим більше батьківських прав партнерів чи партнерок однієї статі на дитину, такі сім’ї більше приховуються, ніж відкрито говорять про себе, аби уникнути зайвих проблем.
Ми у ТЕРГО звикли говорити про ЛҐБТІК+ як про наших дітей, але ж гомосексуальні, бісексуальні, трансґендерні люди також можуть бути і батьками! А сьогодні якраз цікава тематична дата – день небінарних батьків, про яких і поговоримо.
Чому день небінарних батьків – важлива дата?
У сім’ї можуть бути інші варіанти, окрім як «жінка-мати» і «чоловік-тато». У світі є вже давно традиційні свята – день батька і день матері, а як щодо тих людей, хто не є чоловіком чи жінкою?
«День небінарних батьків дозволяє мені бути включеними, коли день матері та день батька мені не підходять. Він є одночасно святом і полегшенням. Я багато років займаюся вихованням дітей, і все ще вишукую собі місце в такому ґендерно визначеному бінарному просторі» – каже в інтерв’ю Well&Good Емріс Ма, небінарний письменник, що має своїх дітей.
Небінарні педагог і виконавець Джонні Блейз започаткували День небінарних батьків у 2017 році. Вони наголошують, що, будучи батьками, небінарним людям багато в чому важко, і вони стикаються з труднощами, про які варто казати. «Коли ви небінарні, вам часто доводиться вибирати щось з бінарної системи: між чоловічим чи жіночим відділами у лікарні, між Днем матері чи Днем батька» – каже Джонні.
День небінарних батьків — це про свободу бути тим, ким ти є, шукати себе та свою ідентичність, про відхід від шаблонів двох «протилежних» ґендерних ролей у сім’ї. Адже сім’ї бувають різними!