Гомофобія може “підвищити ризик раку” у ЛГБТК+, – дослідження

Дискримінація ЛГБТК+ людей може перешкоджати їхньому зверненню за медичною допомогою та погіршувати їхнє самопочуття, створюючи фактори, які підвищують ризик розвитку раку.

Провідна організація з дослідження раку, Американське онкологічне товариство, у своєму звіті “Факти і цифри про рак 2024” виявило, що квір-люди часто відчувають “стрес меншини” в медичних установах, що призводить до “підвищеної поширеності” факторів ризику розвитку раку.

Досвід “відкритого упередження, неприйняття, дискримінації та інтерналізованої гомофобії” з боку медичних працівників не тільки відштовхує ЛГБТК+ людей від звернення за допомогою, але й “може призвести до збільшення поширеності розладів психічного здоров’я або вживання психоактивних речовин, а також нездорової поведінки, що підвищує ризик раку“, – йдеться у звіті.

“Можливо, найбільшою проблемою у сфері охорони здоров’я, з якою стикаються ЛГБТК+ спільноти, є розрив у презумпції надання медичної допомоги, тобто страх, що медичний працівник відмовить у наданні допомоги через гендерну ідентичність або сексуальну орієнтацію”, – йдеться у доповіді.

Наразі існує дев’ять штатів (Алабама, Арканзас, Флорида, Іллінойс, Міссісіпі, Монтана, Огайо, Південна Кароліна і Теннессі), де медичні працівники мають право відмовляти ЛГБТК+ пацієнтам у наданні медичної допомоги, йдеться у звіті. Це приблизно 20 відсотків ЛГБТК+ населення США.

Звіт виявив, що більше половини дорослих квір-людей “зазнавали утисків, включаючи образи, мікроагресію, сексуальні домагання та насильство” в закладах охорони здоров’я. Близько третини “зазнавали дискримінації, просто намагаючись скористатися туалетом”. Такий негативний досвід “найбільш поширений серед кольорових людей”, зазначається у звіті.

Через цю дискримінацію 1 з 6 дорослих ЛГБТК+ – і 1 з 5 дорослих транс*персон – кажуть, що уникають медичних закладів.

Що стосується квір-людей, які захворіли на рак, у звіті зазначається, що вони “стикаються з різними наслідками у всьому онкологічному континуумі, включаючи профілактику, скринінг і раннє виявлення, діагностику, лікування та паліативну допомогу”.

Це впливає на їхнє здоров’я навіть після перемоги над хворобою, оскільки ЛГБТК+ люди, які пережили рак, “частіше мають поганий фізичний і психічний стан здоров’я, більш схильні до куріння і зловживання алкоголем, а також часто стикаються з гомофобією і дискомфортом з боку працівників охорони здоров’я”.

У звіті зазначається, що “значну частину ракових захворювань можна було б попередити, в тому числі всі види раку, спричинені вживанням тютюну та іншими нездоровими моделями поведінки”. Прогалини в наданні медичної допомоги саме квір-людям можна виправити, включивши питання життя ЛГБТК+ в навчальні програми медичних навчальних закладів або інвестуючи в програми, спрямовані на боротьбу з високим рівнем вживання тютюну в квір-спільноті, особливо серед молоді. У звіті також міститься заклик до медичних працівників і дослідників збирати більше даних про сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність у тому, як вони пов’язані з нерівномірністю захворюваності на рак.

ЛГБТК+ – як і всім людям – рекомендується регулярно проходити скринінг на рак. Хоча маргіналізовані групи стикаються з факторами, які підвищують ймовірність розвитку захворювання, у звіті підкреслюється, що “всі піддаються ризику”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією