Британській Switchboard LGBT+ 50 років: п’ятеро людей згадують рятівну гарячу лінію

Найстаріша в Британії телефонна лінія довіри для ЛГБТ+ святкує своє 50-річчя, і п’ятеро людей – від волонтерів до тих, хто телефонував – згадують про роботу цієї служби, яка змінила їхні життя.

Заснована 4 березня 1974 року, Switchboard LGBT+ є найстарішою телефонною лінією допомоги для квір-людей у Великій Британії. Спочатку заснована в маленькій кімнаті над книжковим магазином біля станції Кінгс-Крос як London Lesbian and Gay Switchboard, вона вже 45 років забезпечує безпечний простір для ЛГБТК+ для обговорення таких тем, як сексуальність, ґендерна ідентичність, сексуальне здоров’я та емоційне благополуччя.

Протягом цього часу Switchboard був на передовій підтримки ЛГБТК+ людей. Після часткової декриміналізації чоловічої гомосексуальності в 1967 році він став життєво важливим джерелом інформації та підтримки для британської гей-спільноти, яка зіткнулася з ворожою пресою та поліцейською кампанією, що безжально націлилася на квір-простори. У 1980-х роках Switchboard був провідним джерелом інформації про ВІЛ/СНІД, провівши першу у Великій Британії конференцію про цю хворобу, не отримуючи жодного державного фінансування. Організація також допомагала людям орієнтуватися в Розділі 28 – сумнозвісному законі, який забороняв місцевій владі пропагувати чи афішувати гомосексуальність. У наступному десятилітті Switchboard підтримувала ЛГБТК+ спільноту після вибуху цвяхів на кораблі “Адмірал Дункан” у 1999 році. Її волонтери відповіли на сотні дзвінків від стурбованих друзів і родичів, а також допомогли багатьом людям впоратися з наслідками теракту. Зовсім недавно “Комутатор” надавав підтримку та інформував людей після стрілянини в Орландо у Флориді, а також після повідомлень про насильницьку і скоординовану “зачистку” геїв у Чечні, що призвела до загибелі людей. У той час як транс*люди стикаються з підвищеним рівнем дискримінації та очорнення в певних колах ЗМІ, Switchboard продовжує пропонувати спокійні слова в той час, як квір-ідентичності розвиваються та адаптуються.

Піонерка боротьби за права ЛГБТК+ Ліза Пауер, співзасновниця Stonewall, яка раніше працювала волонтером у Switchboard, якось сказала: “Віхи розвитку ЛГБТ+ спільноти можна простежити за дзвінками, які приймав Switchboard“. Це повідомлення звучить правдиво і сьогодні, коли ЛГБТК+ спільнота відчуває на собі наслідки скорочення послуг з охорони психічного та сексуального здоров’я. Статистика також свідчить про зростання кількості квір-людей з психічними розладами та злочинів на ґрунті гомофобії та трансфобії.

За цією тривожною статистикою стоять реальні люди, які борються, і, як наслідок, “Комутатор” приймає понад 30 000 дзвінків щороку. Тим не менше, вже 50 років існує армія волонтерів, які щодня з’являються тут, щоб допомогти людям розповісти про те, що їх турбує. З нагоди 50-річчя “Комутатора” п’ятеро людей, які були по обидва боки телефону, розповідають нам про 11-значний номер, який змінив так багато життів.

Наташа Вокер, 33 роки, співголова

“У дитинстві я відчувала себе дуже ізольованою, тому, коли вступила до університету, стала волонтеркою у Bristol Switchboard. Просто знати, що хтось інший пережив щось подібне до того, що відчуваєш ти – не зовсім пов’язане з шоу по телевізору, з однолітками та сім’єю, але не зовсім розуміючи, що це і чому – може дуже допомогти. Коли я переїхала до Лондона після університету, я дуже хотіла продовжувати робити щось, щоб допомогти тим, хто ставить під сумнів свою сексуальність та гендерну ідентичність. Я приєдналася до Switchboard наприкінці 2012 року як волонтерка-слухачка. Через два роки я стала довіреною особою, а у вересні минулого року мене обрали співголовою.

“Мене часто запитують, чи все ще актуальний “Комутатор” і чи все ще потрібен телефон довіри. Щоразу моя відповідь однакова: “Так”.

“Для мене найскладнішим у прийнятті дзвінків було незнання того, що відбувається, коли ти закінчуєш розмову з абонентом. Я розмовляла з людьми на різних етапах їхнього життя, і ніколи не знаєш, що станеться далі. Коли я була новенькою волонтеркою у 2012 році, я розмовляла з транс*людиною, якій було дуже важко. Не знати, що сталося, дуже важко, але я сподіваюся, що наша розмова допомогла їй.

“Мене часто запитують, чи все ще актуальний “Комутатор” і чи потрібен телефон довіри. Щоразу моя відповідь однакова: Так. Протягом усієї своєї довгої історії “Switchboard” був на передньому краї підтримки наших громад у вирішенні актуальних проблем. Легендарною є історія про чоловіка, який підійшов до нашого стенду на прайді в Лондоні. Він зупинився і сказав волонтерці: “Дякую, ви врятували мені життя”, перш ніж піти геть. Я думаю, що цим все сказано”.

Марк Раундінг, 52 роки, колишній абонент

“Мені було 12 років, коли я вперше зателефонував на “Комутатор”. У сільській місцевості Східного Йоркширу наприкінці 70-х років не було жодної інформації про те, що ти гей, або про лінії підтримки, тому я не впевнений, як я дізнався про цей номер.

“Я пам’ятаю, що кілька разів частково набирав номер, перш ніж нарешті набрався сміливості набрати його повністю, дати йому задзвонити і почути, як хтось відповів, а потім швидко покласти слухавку і втекти з дому, ніби це було місце злочину. Найяскравішим моїм спогадом було те, як я опинилася на вулиці, гадаючи, що я зробив і чи не викриють мене.

“Часто все, що нам потрібно, – це почути голос, який просто говорить, що ти не один”

“Не думаю, що я знову телефонував до середини свого підліткового віку, коли я використовував його, щоб дізнатися “місцеву” інформацію, наприклад, про те, що є в моєму районі. Завдяки Switchboard я пам’ятаю, що був просто щасливий знати, що поруч зі мною є щось доступне, навіть якщо мені доводилося їздити на кількох видах громадського транспорту, щоб дістатися туди.

“Десятиліття потому світ, можливо, змінився, але виклики, пов’язані з життям ЛГБТ+, все ще існують. Додатки чи веб-сайти ніколи не замінять заспокійливого людського голосу, людини, яка може розповісти про твою ситуацію та конкретні обставини і вислухати. Часто все, що нам потрібно – це почути голос, який просто говорить, що ти не самотній.

“45-й день народження “ЛГБТ+ Комутатор-а” – це можливість сказати вам “дякую”, просто за те, що ви є, і те, що я знав про ваше існування, змінило світ для мене і дозволило мені відчути себе впевненим у своїй ідентичності як гомосексуала. Я бажаю організації процвітання, адже вона продовжує допомагати людям бути вірними тим, ким вони є, і допомагати долати плутанину та конфлікти, які так часто супроводжують шлях до того, щоб бути справжнім собою”.

Річард Десмонд, 54 роки, волонтер-слухач і колишній абонент

“Я зателефонував на “Комутатор”, коли мені було 14 років. Вперше я приєднався як волонтер у 1982 році, а потім знову з 1993 року і дотепер. Найбільше, чого я навчився завдяки волонтерству, – це вміння слухати. Я проводжу чотири години на тиждень на телефоні і є ключовим волонтером нашої служби електронної пошти. Я відкрито живу з ВІЛ з 1993 року, тому тема ВІЛ часто з’являється в моїх дзвінках. Switchboard, як і лондонські геї, пережив еволюцію епідемії – від паніки перших днів через глибину горя до сьогоднішнього дня.

“Найбільше, чого я навчився завдяки волонтерству, – це вміти слухати”

“Тематика дзвінків може бути дуже різною. Я пам’ятаю особливо милий дзвінок, коли пара хотіла одружитися, але думала, що весілля має бути великим. Я порадив їм, що двох свідків і пристойного обіду буде цілком достатньо. Я працюю в “Комутаторі” вже давно, але він виживає завдяки тому, що до нього регулярно приєднуються нові люди, і їхній ентузіазм рухає благодійність”.

Емілі Хетчер, 29 років, волонтерка і колишня абонентка

“З 2017 року я одна з багатьох волонтерів, які відповідають на дзвінки в Switchboard. Я дзвонила на “Комутатор” приблизно за рік до того, як приєдналася до команди. Мені пощастило, що я маю фантастичну мережу друзів навколо себе, але іноді простіше зателефонувати комусь абсолютно анонімно. Я думаю, що багато наших абонентів відчувають те ж саме. Ми щодня отримуємо дзвінки, електронні листи та миттєві повідомлення від людей, яким потрібно поговорити, і ми одні з небагатьох, до кого вони можуть звернутися за неупередженим вислуховуванням. Ця потреба є очевидною для багатьох людей у багатьох ситуаціях та обставинах.

“Ми щодня отримуємо дзвінки, електронні листи та миттєві повідомлення від людей, яким потрібно поговорити, і ми одні з небагатьох, до кого вони можуть звернутися за неупередженим вислуховуванням”

“Здебільшого люди телефонують нам, бо мають проблему, яку намагаються вирішити, тому не кожен дзвінок закінчується теплою розмовою. Зазвичай дзвінок до нас – це перший крок у пошуку рішення, але кілька разів я приймала дзвінки від людей, які передзвонювали, щоб повідомити нам, як все пройшло, і це дуже зворушливо. Чути, як хтось розповідає, як добре пройшов камінґ-аут для його друзів і сім’ї, після того, як він так хвилювався, не раз робило мій тиждень кращим”.

Ніл Маккалоу, 34 роки, опікун і волонтер-слухач

“Людям потрібно говорити. Незалежно від того, чи це тому, що вони самотні, не знають, де знаходиться найближчий гей-бар, або не знають, які займенники використовувати, можливість поспілкуватися з кимось, хто є ЛГБТ+, є неймовірно важливою.

“Я прийшов до “Комутатора” як волонтер у 2017 році, а у 2018 році став довіреною особою. Я працював з ЛГБТ+ мережами на корпоративному рівні, але відчував, що вони були дуже відокремлені від реальної спільноти. Волонтерство в Switchboard дозволило мені відновити зв’язок зі спільнотою, надаючи підтримку іншим.

“Допоки люди хочуть нам телефонувати, “Комутатор” буде слухати”

“Присвоєння “Комутатору” звання “Гордості” в моєму рідному місті Белфасті було, мабуть, одним з моїх найгордіших моментів. Можливість повернутися і безпосередньо поспілкуватися з людьми в Північній Ірландії була фантастичною. Ще приємніше було отримати збільшення кількості дзвінків з Північної Ірландії протягом наступних тижнів, що свідчило про успіх заходу.

“Switchboard навчив мене смиренності. Це абсолютний привілей – мати можливість слухати людей, які відкриваються тобі і обговорюють речі, про які вони не можуть розповісти нікому іншому. Суспільство змінюється, і ЛГБТ+ спільнота теж, але Switchboard продовжує розвиватися, щоб відповідати цим змінам. Допоки люди хочуть нам телефонувати, Switchboard буде слухати”.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією