Їдьте в країни блакитного світу: жовтоксанівці вимагають заборонити ЛГБТ у Казахстані
В Алмати жовтоксанівці (Під назвою Жовтоксан, у перекладі з казахської – “грудень”, серія протестів казахської молоді, що сталася в Алма-Аті та інших містах Казахстану з 16 до 20 грудня 1986 року) вийшли до пам’ятника “Тәуелсіздік таңи” з вимогою законодавчо заборонити “ЛГБТ-пропаганду” в Казахстані та відправити чотирьох депутатів у відставку. 50 учасників акції читали молитву, а також очищали площу “від аури геїв і лесбійок” за допомогою адираспана. Подробиці – у репортажі кореспондента CMN. kz.
Потрібно брати приклад з росії
Приводом для акції жовтоксанівців став нещодавній пікет учасниці феморганізації “Фемініта” Ақторгин Ақкенжебаласи. Вона вийшла до пам’ятника “Тәуелсіздік таңы” 10 лютого на підтримку маршу, який представники організації планують провести 8 березня, але вже другий рік поспіль не отримують дозволу від акімату Алмати.
Жовтоксанівці вважають дії дівчини “брудними і такими, що очорнюють ауру монумента”.
“Вони очорнили площу, де в 1986 році була пролита кров наших друзів. Ми, як дізналися про це, одразу ж надіслали запит до акімату Алмати, щоб отримати дозвіл на проведення обряду очищення монумента і його периметра. Відповіді від акімату ще не отримали, але вирішили негайно очистити місце”,
розповідає Гульбахрам Жуніс.
Вона додала, що представники ЛГБТ небезпечні для казахстанського суспільства з двох причин:
“По-перше, уявіть якщо наші горді молоді люди після словесної перепалки поб’ються з ними (представниками ЛГБТ – прим. авт.), до в’язниці посадять наших здорових хлопців. По-друге, відомо, що представники ЛГБТ вербують дітей із малозабезпечених сімей у країні. Ми повинні це зупинити”,
вважає активістка.
На основі цього присутні вимагали у влади ухвалити закон про заборону “ЛГБТ-пропаганди”:
“Ми вимагаємо, щоб у Казахстані ухвалили закон про заборону ЛГБТ. Також, щоб усіх представників меншини покарали, поставили на облік і перевіряли на хвороби. А тих, хто не підкоряється законам Казахстану, вимагаємо вислати в країни блакитного світу”.
Ще один з активістів з імпровізованої трибуни вигукнув, що Казахстан має брати приклад з росії та Білорусі, де є схожі закони.
Він також додав, що вимагає відставки низки депутатів, які просувають в уряді посилення закону про сімейно-побутове насильство.
“ЛГБТ і закон про сімейне насильство – справа рук чотирьох депутатів: Дінари Закієвої (Уповноважена з прав дитини), Сніжанни Імашевої (депутатка мажилісу), Ляззат Рамазанової (радниця міністра нацекономіки з питань жіночого підприємництва) і Елнура Бейсенбаєва (мажилісменка). Усіх їх потрібно відправити у відставку”.
Гульбахрам Жуніс додала, що вимоги жовтоксанівців не обмежують ні чиїх прав, а лише зберігають цілісність Казахстану як країни.
Закон їм не писаний: представники ЛГБТ- і фемспільноти
За перебігом акції спостерігали Жанар Секербаєва, співзасновниця “Фемініти”, і Ақторғин Ақкенжебаласи, через пікет якої жовтоксанівцям довелося “очищати” площу.
Сама Ақторғин до ситуації поставилася з гумором, але додала, що закон про мирні мітинги для всіх єдиний.
“Ми, як активісти, боремося за те, щоб у кожного громадянина була свобода висловлювати свою позицію. Тому ми не проти того, щоб люди в демократичній державі виходили на мітинги. Єдине, що нас турбує, чому ці люди не повідомляють акімат про проведення такого роду акцій? Тоді як ми перед проведенням будь-якого заходу за два тижні погоджуємо його з акіматом міста. Закон писаний тільки для нас?”,
розповіла активістка.
Жанар Секербаєва додала, що рада бачити, як народ висловлює свою думку, чи то “за”, чи то “проти” чогось:
“Бажаємо всьому народу Казахстану в будь-який час виходити на акції без санкцій акімату. Але ці люди, відстоюючи демократію, порушують її основні принципи – право на життя різних груп суспільства. Ці люди (жовтоксанівці – прим. авт.) намагаються очистити місце від ЛГБТ-активістів. Я вам скажу, ви від нас не очиститеся. Ми і є майбутнє, прогрес і демократія Казахстану”.