6 журналісток з України прийняли участь у спільній поїздки до Берліну в рамках програми Writing For Diversity

Вже не перший рік Гендер Зед запрошує журналісток до спільної поїздки до Берліну, щоб показати як вплинула війна на певні групи людей, сповіщує ГО у соцмережах.

Про досвід минулих років можна прочитати за посиланням.

Цей рік не став виключенням і в листопаді 6 журналісток з України та 4 з Молдови плідно працювали та розширювали свої знання про:

  • вплив повномасштабного вторгнення на жінок та ЛГБТ+ людей;
  • зміну життя у Молдові через війну у сусідній Україні;
  • солідарність Європейського Союзу;
  • права людини під час воєнного стану та ЛГБТ+ людей на фронті;
  • становище українських біженців/ок за кордоном;
  • активізм та мистецтво під час війни.

Для цього учасниці мали можливість поспілкуватися з німецькими та українськими політиками, представниками/цями Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та представництва Європейської Комісії в Німеччині, ЛГБТ+ військовим, українськими квір-біженцями/ками, німецькими та українськими активістами/ками, які промотують «українське питання», а також побувати в гостях у місцевого квір-журналу та місцевої ЛГБТ+ організації.

Ось відгук однієї з учасниць обміну Олени Зашко:

“Найбільше мені сподобалась різноманітність – ми побували у філії Єврокомісії в Берліні, в офісі одного із журналів для ЛГБТІК-спільноти Siegessaule, у клубі Sontags club та навіть на екскурсії районом, який самі берлінці називають квір-районом. Завдяки цій поїздці я маю кілька класних корисних контактів, які будуть необхідні в майбутньому. Найцікавішим у цій поїздці для мене стало не просто почути про різницю між становищем ЛГБТІК-людей в Україні та Німеччині, а дійсно це побачити. За кілька днів до поїздки я знімала у одному із київських гей-клубів і потім побувала у подібних в Берліні. Культурологічна різниця, звісно, колосальна. Це дійсно класна можливість не просто поїхати в Берлін і поговорити з людьми, а побачити та відчути квір-атмосферу міста”.

У такий складний час дуже важливо розповідати світу історії українців та українок. В цьому допомагає якісна журналістика, яка описує життя різних груп людей. Усі учасниці були залучені, активно працювали та отримали задоволення від процесу!

З нетерпінням чекаємо на результати співпраці від медійниць, адже дуже важливо документувати події, почуття та стан суспільства у критичний час!

Гендер Зед дякує свої партнерам з Німеччини (Deutsche Gesellschaft e.V.) та Молдови (GenderDoc-M), а також за підтримку – Федеральному міністерству закордонних справ Німеччини Auswärtiges Amt та програму Civil Society Cooperation, в рамках якої все відбувалося.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією