Непал нарешті зареєстрував перший одностатевий шлюб для ЛГБТК+ пари

ЛГБТК+ пара нарешті стала першою в Непалі, яка легально зареєструвала одностатевий шлюб – через чотири місяці після знакового рішення Верховного суду країни.

Хоча цивільний кодекс країни визначає шлюб як союз між чоловіком і жінкою, у липні цього року суддя Верховного суду виніс проміжну постанову, згідно з якою одностатеві шлюби можуть бути легально зареєстровані.

Це рішення святкували ЛГБТК+ пари по всій країні, але коли справа дійшла до суті, реєстрація одностатевих шлюбів все одно виявилася складною.

ЛГБТК+ пара Сурендра Панді та Майя Гурунг отримали відмову при подачі заяви на реєстрацію шлюбу, і їхні скарги були відхилені двічі – один раз районним судом і один раз Високим судом.

За даними Human Rights Watch, Панді – цисгендерний чоловік, а Гурунг – трансгендерна жінка, хоча в Непалі вона юридично визнана чоловіком, тобто їхній шлюб підпадає під категорію одностатевих шлюбів.

Нарешті, цієї середи (30 листопада) пара увійшла в історію як перша в Непалі, яка отримала офіційний статус одностатевого шлюбу в офісі сільської ради Дордже, що на захід від столиці Катманду.

Майя Гурунг і Сурендра Панді – перша ЛГБТК+ пара в Непалі, яка зареєструвала одностатевий шлюб. (Гетті)

Суніл Бабу Пант, правозахисник ЛГБТК+ і колишній парламентарій, який є відкритим геєм, пояснив, що Міністерство внутрішніх справ країни внесло зміни лише на цьому тижні, щоб дозволити всім місцевим адміністраціям реєструвати одностатеві шлюби.

Після 23 років боротьби ми отримали це історичне досягнення, і нарешті Майя і Сурендра зареєстрували свій шлюб у місцевій адміністрації“, – сказав Пант, який був присутній на історичній реєстрації шлюбу.

Це було досить несподівано, і це був позитивний вітерець для нас“, – сказав Пант в інтерв’ю Ассошіейтед Прес.

Щаслива пара одружилася ще в 2017 році в храмі, відповідно до індуїстської традиції, в присутності друзів і сім’ї, але не отримала офіційного свідоцтва про шлюб, щоб узаконити свій союз.

Панді та Гурунг закохалися з першого погляду у 2015 році, хоча їм знадобився певний час, щоб отримати схвалення обох своїх родин.

Відтоді, як шість років тому відбулася їхня весільна церемонія, вони живуть як подружжя, разом зі своїм домашнім собакою Суру.

Непал став другою азіатською країною, яка легалізувала одностатеві шлюби, слідом за Тайванем, парламент якого ухвалив закон про легалізацію шлюбної рівності у 2019 році.

Очікується, що Таїланд може стати третьою азійською країною, яка наслідує цей приклад, після того, як на початку цього місяця уряд країни схвалив законопроект про рівність.

За словами прем’єр-міністра країни Сретта Тавісіна, у грудні цей законопроект буде переданий до парламенту для обговорення.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією