Триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ

Про це у соцмережах сповіщує Гей-альянс Україна.

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) залишається серйозною загрозою для глобального здоров’я, оскільки його поширення охоплює різні соціальні групи населення. Ретровірус може існувати без симптомів протягом тривалого часу, тому єдиним засобом виявлення хвороби є аналіз крові на ВІЛ.  Правильне та своєчасне тестування важливе для збереження власного здоров’я та запобігання поширенню вірусу.

За офіційними даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на початок 2023 року в нашій країні понад 200 000 людей живуть з позитивним ВІЛ-статусом. Однак лише 77% з них знають про стан свого здоров’я, і лише 78% отримують антиретровірусне лікування. Це суттєво впливає на рівень смертності, що становить від 4 000 до 5 000 людей щороку, та сприяє постійному зростанню кількості нових випадків ВІЛ-інфекції (щороку реєструється понад 12 000 нових випадків).

Україна займає одне з перших місць серед країн європейського регіону у відношенні концентрованої епідемії ВІЛ-інфекції.

Ретровірус може існувати без симптомів протягом тривалого часу, тому єдиним засобом виявлення хвороби є аналіз крові на ВІЛ.

Своєчасна діагностика стає критично важливою, оскільки відіграє вирішальну роль у мінімізації смертності та обмеженні подальшого поширення ВІЛ-інфекції в суспільстві.
Також слід пам’ятати, що кожна людина може також опинитися в ситуаціях, які підвищують ризик інфікування ВІЛ.Тому важливо докладно оцінити свої ризики та звернути увагу на індикатори для проведення аналізу на ВІЛ-інфекцію.

Наразі в Україні проводиться тестування на ВІЛ-інфекцію за допомогою двох основних методів: інструментальних методів та швидких тестів. Обидва методи є рівноцінними та ефективними засобами виявлення ВІЛ-інфекції.

Інструментальні методи діагностики включають лабораторні тести, такі як імуноблотинг та полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР). Ці методи забезпечують високу точність та надійність результатів, але часто вимагають більше часу (від декількох годин до декількох днів) для отримання результатів і потребують спеціального обладнання та кваліфікованого персоналу.

Швидкі тести — це альтернативний та швидкий спосіб виявлення ВІЛ-інфекції. Вони базуються на виявленні антитіл до ВІЛ у крові. Ці тести прості у використанні, можуть бути проведені безпосередньо на місці, і результати зазвичай доступні за кілька хвилин. Швидкі тести особливо корисні в тих випадках, коли необхідно отримати швидкий результат або в умовах, де важко забезпечити доступ до лабораторії.

Якщо пройшло менше ніж 72 годин з моменту потенційного ризикованого контакту, рекомендується здійснити постконтактну безкоштовну профілактику загальним курсом тривалістю 28 днів, яка зменшує ризик інфікування на 99%. Цю профілактику можна отримати у кабінетах “Довіра” районних закладів охорони здоров’я та обласних Центрів СНІДу.
Проходження тестування на ВІЛ у сімейної лікарки, закладах охорони здоров’я та в організаціях неурядового сектору є абсолютно безкоштовним, займає всього 15-20 хвилин вашого часу та абсолютно безболісне.

Найважливіше — повністю гарантується конфіденційність отриманих даних! Про результат знає лише спеціаліст_ка, що проводить тестування, та ви самі. Цей результат може бути переданий іншим особам чи закладам лише за вашою згодою.

Не забувайте, що завжди краще запобігти захворюванню, ніж лікувати! Бережіть себе та регулярно перевіряйте здоров’я!

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією