Стюарда-ґея депортували з Катару “за використання підфарбованого зволожуючого крему
Ґей, борт провідник, якого депортували з Катару, де ЛГБТК+ стикаються з переслідуваннями, ув’язненням і навіть смертю, лише за те, що він користував тонований зволожуючий крем, згадав про цей “принизливий” інцидент.
Гілберт Ігнатіус, який святкував свій 32-й день народження в барі готелю в столиці Катару, Досі, в травні 2023 року, розповів iNews, що його допитувала влада, а потім депортувала з країни лише за те, що він користувався тонованим зволожуючим кремом.
Колишній бортпровідник Qatar Airways, який переїхав до Катару з Індонезії в 2016 році, щоб зайняти цю посаду, також стверджує, що втратив роботу в авіакомпанії після інциденту.
Ігнатіус розповів, що до нього і його друзів підійшов співробітник служби безпеки і сказав, що з ними хоче поговорити співробітник карного розшуку.
32-річний хлопець розповів, що двоє співробітників карного розшуку відвели їх до кімнати безпеки, де один з них без їхньої згоди провів вологою серветкою по його обличчю і обличчю його друзів.
Він сказав: “Вони знайшли на моєму обличчі і обличчі мого друга плями від відтіночного зволожуючого крему“.
Потім офіцери зажадали їхні телефони та посвідчення особи, на що Ігнатіус відповів, що хоче поговорити з посольством Індонезії.
Йому сказали, що якщо він не підкориться, то буде ув’язнений. Їх швидко відвезли до поліцейського відділку, де їх допитували.
Ігнатіус згадує допит як “принизливий”, оскільки офіцери запитували: “Скільки ти заробляєш щоночі? Скільки, якщо ти його трахаєш, і скільки, якщо він тебе? Я знаю, що ви робите“.
Двох чоловіків звинуватили у проституції, за яку в Катарі передбачено до десяти років ув’язнення, а в якості “доказів” навели тонований зволожуючий крем, сумку і ремінь Hermes, які були на Ігнатіусі.
Він стверджує, що йому сказали, що він не має жодних прав у Катарі, і що його вдарили по щоці після того, як він заперечив, що був повією.
Під час тривалого допиту було знайдено “ще один доказ” у вигляді фотографії Ігнатіуса без сорочки на Бангкокському прайді.
Пізніше пару змусили підписати документ, який вони не могли прочитати, оскільки він був написаний арабською мовою, перш ніж зняти їхні відбитки пальців і сфотографувати, і врешті-решт відправили додому.
Ігнатіус стверджує, що наступного дня його роботодавець, державна авіакомпанія Qatar Airways, повідомила йому, що він під домашнім арештом, і забрала його паспорт.
Через кілька тижнів, за його словами, представник авіакомпанії відвіз його і його друга на прикордонний пункт поблизу Саудівської Аравії, де їхні паспорти були передані в поліцію.
Потім їм сказали: “Ви депортовані”.
Катар, який приймав Чемпіонат світу з футболу у 2022 році, стає все більш ворожим місцем для квір-спільноти: активіст ЛГБТК+ доктор Нассер Мохамед раніше розповідав PinkNews, що поліція націлилася на спільноту з “повним розмахом” через шість місяців після Чемпіонату світу.
У Катарі ЛГБТК+ криміналізовані згідно з кримінальним кодексом, а одностатеві сексуальні стосунки за згодою караються тюремним ув’язненням. У країні також діє тлумачення шаріату, яке криміналізує одностатеву сексуальну близькість між чоловіками, і чоловіки, які мають секс з чоловіками, можуть бути засуджені до смертної кари.
PinkNews звернулася до Qatar Airways за коментарем.