Словенська ЛГБТ-культура представлена на двох міжнародних фестивалях у Південній Кореї
Словенська делегація відвідала ЛГБТ-кінофестиваль та виставку Pride Expo в Сеулі.
У Сеулі відбувся міжнародний ЛГБТ-кінофестиваль зі словенським фокусом. Були показані словенські короткометражні фільми і документальний фільм LGBT_SLO_1984. Бране Мозетіч, який брав участь в якості члена журі, представив свої перекладені книги на виставці Pride Expo.
Сеульський міжнародний ЛГБТ-кінофестиваль (SIPFF) – це щорічна подія, метою якої є відзначення ігнорованих ідентичностей спільнот та просування культурного розмаїття. Цього року він проходив з 2 по 11 листопада з особливим акцентом на ЛГБТ-культуру в Словенії. Як повідомляє Асоціація ŠKUC, у співпраці з Люблянським ЛГБТ-кінофестивалем було показано серію з семи словенських короткометражних фільмів (“Гей-життя в Кршко”, “Лесбійське повстання”, “Звичайно, я люблю тебе”, “В очікуванні Акселя”, “Час кабаре Тіффані”, “Після поверхні” і “Бунтарський дух”), а в секції документального кіно був показаний фільм Бориса Петковича “LGBT_SLO_1984”.
39-й ЛГБТ-кінофестиваль також представить серію південнокорейських короткометражок.
На цьогорічному Сеульському ЛГБТ-кінофестивалі було показано 116 фільмів з 39 країн світу, з яких більше третини – прем’єри. Перекладач, поет, видавець, редактор і письменник Бране Мозетіч також був присутній як член міжнародного журі, що обирало найкращий дебютний фільм. Окрім присутності на кінофестивалі, він також презентував свої літературні твори на Pride Expo. На Прайд-Експо активістська театральна група поставила виставу, в якій інсценізувала дитячу книжку-картинку Мозетіча “Перше кохання” та деякі вірші з “Баналії”. Окрім цих двох творів, минулого року корейською мовою вийшли збірка “Незакінчені ескізи революції” та книжка-картинка “Аля отримує зайчика”. Співпраця між SIPFF і Люблянським ЛГБТ-кінофестивалем незабаром продовжиться, оскільки в рамках 39-го ЛГБТ-кінофестивалю в грудні в Словенській синематеці буде представлена серія південнокорейських короткометражних фільмів, а гості з Сеула поспілкуються з глядачами.
Барвиста осіння подорож фільму Петковича “LGBT_SLO_1984
Одним із 116 фільмів був вищезгаданий “LGBT_SLO_1984”, який вже встиг здійснити різноманітну подорож цієї осені, демонструючись у Відні, Порту, Франкфурті в рамках книжкового ярмарку, на Гамбурзькому фестивалі та на двох фестивалях у Берліні. Він також отримав нагороду за найкращий документальний фільм на 18-му Берлінському кінофестивалі порнофільмів. У своїй пояснювальній записці журі написало: “Цей інтелектуальний документальний фільм чітко показує важливість поєднання політичних амбіцій з боротьбою за сексуальну свободу. Фільм показує, що дух піонерів 1980-х років все ще є основою для сьогоднішнього опору – як у колишніх югославських республіках, так і в решті світу”.