Позиція ГО Гей-альянс Україна стосовно висловлювань Марусі Звіробій
На своїх сторінках у соцмережах ГО Гей-альянс Україна оприлюднила свою позфцію стосовно висловлювань Марусі Звіробій щодо призову до армії так званих «чоловіків, які прикидаються жінками».
Ймовірно, ви вже бачили пост пані Марусі Звіробій стосовно призову до армії так званих «чоловіків, які прикидаються жінками».
На думку пані Марусі, питання спірне, тож ми не могли оминути його, висловивши свою позицію.
Аргументація добровільності вступу до лав ЗСУ можливістю народити дитину – застаріла та має піти з суспільного дискурсу. Особливо беручи до уваги, скількох захисни_ць чекають вдома діти, скільки багатодітних батьків боронять державу, а також скільки ветеран_ок планують чи не планують батьківство з особистих причин.
Наша організація вірить у те, що українці та українки, які фізично та ментально достатньо витривалі та спроможні, повинні захищати нашу батьківщину. І тут питання сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності дійсно має відійти з позиції вирішального. Адже, виборюючи рівні права, ми не позбавляємося обовʼязків.
Трансгендерні жінки та чоловіки боронять Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. Чимало ЛГБТК+ людей вступили до лав ще за часів АТО. Роками долаючи спротив не лише російської навали, а і мізогінні, гомофобні та трансфобні настрої системи. Втім, як показує практика, вона не така неповоротка, як ми звикли вважати. Сьогодні частка жінок в українській армії- найбільша серед європейських. Рівні можливості та участь у військовому керівництві сьогодні вже не міт – про це говорять в офіційних зверненнях, на цьому наголошує Перша леді Олена Зеленська.
Авжеж, нам ще є куди прагнути. Ми з захопленням спостерігаємо, як відбувається приголомшливий розвиток армії, і ключову роль в цьому відіграють проактивні, цілеспрямовані громадян_ки. Втім, ми не маємо випускати з уваги інші нагальні питання, включаючи фізичну підготовку бій_чинь, систему ротації та демобілізації, оновлення системи рекрутингу та мобілізації.
Щодо заяви пані Звіробій, ми сподіваємось, що вона виникла з неповного розуміння трансгендерного переходу, а не з трансфобії.
Закликаємо утриматися від подальшої стигматизації та сприяти взаєморозумінню та толерантності. Українське суспільство показало всьому світу надзвичайний приклад єдності, прогресивності та поваги до різноманіття. І це все – одне з неодмінних складових якнайшвидшої перемоги.